1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Eski subay lojmanı tinercilerin uğrak mekanı oldu
Eski subay lojmanı tinercilerin uğrak mekanı oldu

Eski subay lojmanı tinercilerin uğrak mekanı oldu

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesi Gazi Caddesi'nde bulunan eski subay lojmanlarının tinerci ve uyuşturucu madde kullanan gençlerin uğrak mekanı olmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

A+A-

Gazi Caddesi'nde bulunan kullanılmayan eski subay lojmanlarının tinerci ve uyuşturucu madde kullanan gençlerin uğrak mekanı olduğunu belirten telefon dükkanı işletmecisi Fatih Çetinkaya, esnaf olarak bu durumdan oldukça şikayetçi olduklarını söyledi. Çetinkaya, "Bu durum yüzünden alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar alışveriş yapmadan gidiyorlar. Bırak alışveriş yapmayı kızlar karanlık çökünce yoldan dahi geçemiyorlar. Bu nedenden dolayı iş yerlerimizi erken kapatmak zorunda kalıyoruz.

Bununla birlikte hırsızlık olayları arttı. Benimle beraber buradaki iş yerlerinin yedi tanesinde hırsızlık olayı meydana geldi. Bu hırsızlık olayı yüzünden 6 milyar zararım oldu. Hayvancılık yapanlar bile eski subay lojmanlarına hayvanlarını bırakıyor. Bu yüzden burası kokudan geçilmiyor. Bu da görüntü ve çevre kirliliğine neden oluyor. Biz esnaflar olarak bu terk edilmiş subay lojmanlarının bira an önce yıkılmasını istiyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT