1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eski hastane binası tel örgülerle çevrildi
Eski hastane binası tel örgülerle çevrildi

Eski hastane binası tel örgülerle çevrildi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani İlçe Devlet Hastanesi'nin Kıralan mevkiinde yapılan 150 yataklı yeni hizmet binasına taşınmasıyla birlikte, iki yıldan bu yana boş duran eski hastane binasının etrafı, tel örgülerle çevrildi.

A+A-
Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ne ait devlet hastanesi eski hizmet binasının boşaltılmasının ardından, bina başıboş hayvanlar ve uçucu madde kullanıcılarının mekanı haline gelmişti.
 
İlçe Kaymakamlığı binanın etrafını tel örgülerle çevirerek bina giriş ve çıkışlarını kapattı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İlçe Kaymakamı Eşref Yonsuz, "Eski hastane binasının uyuşturucu madde kullanıcılarının mekanı haline geldiği konusunda vatandaşlarımızın ve özellikle aynı yerleşke içerisinde bulunan ÇATOM ve SODES birimlerindeki bayan çalışanlarımızın ciddi rahatsızlıkları vardı.
 
Hem o bölgedeki vatandaşlarımızın, hem de çalışanlarımızın rahatsız edilmemesi için belli tedbirler alınması gerekiyordu. Bu bağlamda aldığımız tedbirler çerçevesinde hastane binası çevresini tel örgülerle çevirerek bina giriş ve çıkışlarını kapattık. Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği bünyesindeki eski hizmet binasının yıkım işleminin ardından bu yerleşkeden ilçemizin en iyi şekilde istifade edebileceği şekilde yararlanmayı planlıyoruz" dedi.
 
(ET-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT