1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eski dostlar Selahaddin Eyyubi'de buluştular
Eski dostlar Selahaddin Eyyubi'de buluştular

Eski dostlar Selahaddin Eyyubi'de buluştular

Bir zamanlar Güneydoğunun en büyük ve en eski Devlet Hastanelerinden bir olan Diyarbakır Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi yapılan çalışmalar sonrası modern bir hal aldı.

A+A-
Hastaneye gelenlerin yapılan çalışmaları görünce takdirlerini ifade ediyorlar.
 
HARABE OLAN HASTANEYE MODERN BİR YÜZ
Diyarbakır Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesine Başhekim olarak atanan Şenol Gedik göreve geldikten sonra ekibiyle birlikte büyük bir özveri içine girdi. Başhekim Gedik hastalara daha sağlıklı bir ortamda hizmet vermek adına ilk önce hastanenin can damarı olan acil serviste işe başlar ve dar olan muayene odalarını  büyüterek hastaların  daha rahat ve sağlıklı bir ortamda  muayene olma imkanını sağladı. 
Daha sonra hastahanenin çevre düzenlemesi, ardında döküntü bir hale dönmüş olan dış cephe boyası yapılarakyeni bir görünüm sağlandı. Yıkık dökük bir halde ve kapanmak üzere olan hastahane yeniden hayat buldu.
 
 BİR ÖVGÜDE AYSPOR EFSANELERİNDEN
 
1930 yılında kurulan ve Diyarbakır'ın en eski spor kulübü olarak kabul edilen Ayspor'un eski futbolcuları Diyarbakır Selahaddini Eyyübi Devlet Hastanesinin bu büyük değişiminden dolayı Başhekim Şenol Gedik'i makamında ziyaret eden eski futbolcular Gedik ve ekibine ayrıca hastaane çalışanlarına teşekkür ettiler.
 
Bir dönem başhekim Şenol Gedik'nde Ayspor forması giydiğini ve o dönem çok başarılı bir sporcu olduğu ifade eden dostları, eski günleri yadderek Baş hekim Gedik'i sağlık alanındaki başarılı çalışmalarından dolayı kutladıklarını söylediler.

HABERE YORUM KAT