1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eski bilgisayarlar Diyarbakır'da ki okullara umut oldu
Eski bilgisayarlar Diyarbakır'da ki okullara umut oldu

Eski bilgisayarlar Diyarbakır'da ki okullara umut oldu

Eski bilgisayarlar umut oluyor.Eski bilgisayar ya da bilgisayar parçalarını ne yapacağınızı düşünmeyin, bu projeye destek verin.

A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Doç. Dr. İbrahim Demir, \'\'İstanbul Yerel Elektronik Atıkların Sürdürülebilir Yönetimi Projesi\'\' (kısa adıyla SMILE) kapsamında şimdiye kadar 2 bin 867 bilgisayar atığının toplandığını belirtti.  Demir, proje hedefinin, belirlenen 30 aylık süre sonunda 6 binelektronik parçanın toplanması olduğunu belirterek, ''Proje kapsamında şimdiye kadar 2 bin 867 bilgisayar atığı toplandı. Bu atık parçalardan şimdiye kadar yapılan 21 bilgisayar Diyarbakır'da ihtiyacı olan bir okula gönderildi. Atıklardan yapılan 41 bilgisayar ise kullanıma hazır. Bu bilgisayarlar da ihtiyacı olan köy okullarına ya da hayır kurumlarına gönderilecek'' diye konuştu.

Demir, "Proje kapsamında şimdiye kadar 2 bin 867 bilgisayar atığı toplandı. Bu atık parçalardan şimdiye kadar yapılan 21 bilgisayar Diyarbakır\'da ihtiyacı olan bir okula gönderildi. Atıklardan yapılan 41 bilgisayar ise kullanıma hazır. Bu bilgisayarlar da ihtiyacı olan köy okullarına ya da hayır kurumlarına gönderilecek" diye konuştu.