1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ‘Eşitlikçi ve Çoğulcu Demokrasi Platformu’ projesinin resepsiyonu
‘Eşitlikçi ve Çoğulcu Demokrasi Platformu’ projesinin resepsiyonu

‘Eşitlikçi ve Çoğulcu Demokrasi Platformu’ projesinin resepsiyonu

Avrupa Birliği’nin Demokrasi ve İnsan Hakları İçin Avrupa Aracı (DİHAA) programı çerçevesinde hazırlamış olduğu ‘Eşitlikçi ve Çoğulcu Demokrasi Platformu’ projesinin açılış resepsiyonu yapıldı.

A+A-

Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi’nin  (DİTAM), Avrupa Birliğinin Demokrasi ve İnsan Hakları İçin Avrupa Aracı (DİHAA) programı çerçevesinde hazırlamış olduğu ‘Eşitlikçi ve Çoğulcu Demokrasi Platformu’ projesi açılış resepsiyonu yapıldı.

Resepsisyon Diyarbakır’daki hak temelli ve mesleki STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. Resepisyon proje koordinatörü Lezgin Yalçın’ın açılış sunumu yapmasının ardından Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi (DİTAM) Başkanı Mehmet Kaya’nın açılış konuşmasıyla devam etti.

Daha sonra projenin tanıtımı ve amaçlarını anlatmak üzere DİTAM Başkan Yardımcısı Sedat Yurtdaş konuşmasını yaptı. Yurtdaş konuşmasının ardından sözü projeyle ilgili görüş ve önerilerini bildirmek üzere STK temsilcilerine verdi.

Diyarbakır Barosu Başkan Vekili Ahmet Özmen ve DDKD Genel Sekreteri Abdulhay Okumuş görüş ve önerilerini bildirmek üzere konuşmalarını yaptılar.

(Şehmus Kızılaslan)

HABERE YORUM KAT