1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eşinin bileziklerini bozup spor salonu açtı
Eşinin bileziklerini bozup spor salonu açtı

Eşinin bileziklerini bozup spor salonu açtı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da 12 yıl önce spor salonu açan kick boks antrenörü Ertaş, çok sayıda sporcu yetiştirdi.

A+A-

2001 yılında büyük zorluklarla açtığı 250 metrekarelik salonunda yetiştirdiği sporcular arasında yer alan 19 kız ve 8 erkek kick boksçuyu Türkiye şampiyonu yapan milli antrenör, Avrupa'da da bazı sporcularının ikincilik ve üçüncülük kazanmalarını sağladı.

İlk yıllarda salonun yeni olmasında dolayı büyük zorluklar yaşayan Ertaş, 2005 yılında arzuladığı başarılara ulaştı. Son 8 yıl içinde bayanlar ve erkekler olmak üzere toplam 72 madalya Diyarbakır'a kazandıran Ertaş, 15 sporcusunun da milli olmasını sağladı. Bayan sporcularıyla, 19 birincilik, 9 ikincilik, 9'da üçüncülük elde eden Diyarbakır'ın milli antrenörü, erkeklerde ise 8 birincilik, 11 ikincilik ve 16'da üçüncülük kazandırılmasını sağladı.

-"Çok zorluk çektim"

Antrenör İbrahim Ufuk Ertaş, büyük zorluklar çekerek bugünlere geldiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Bu salonu çok kolay bir şekilde açmadım. Büyük zorluklar çektim. Önce eşimin bileziklerini bozdum. Daha sonra bankadan kredi çektim. Ama bu paralar salonu açmama yetmedi. Bu nedenle eş dosttan biraz da borç para aldım. En sonunda topladığım paralarla bu salonu açabildim. 250 metre karelik bu slonda önemli sporcular yetiştirdim. 2005 yılından sonra  hem bayanlarda hem de erkeklerde toplam 72 madalya Diyarbakır'a kazandırdım. Bu madalyaların yanı sıra 15 sporcumu da milli takımlara kazandırdım."

Diyarbakır'a farklı bakıldığını ifade eden Ertaş, "Diyarbakır'a karşı ön yargılar var. Ben bunu yıkmak için bir sorumluluk aldım. Bu nedenle bu spor salonunu açtım. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmanın yolu spordur" dedi.

-"Kadınlar daha başarılı"

Kızların daha başarılı olduğunu belirten, Ertaş konuşmasına şöyle devam etti:

“Kick boksta başarılı sporcular çıkardık. En büyük başarıyı kadın sporcularımız elde etti. 2005 yılından, 2013 yılına kadar kadınlarda 19 Türkiye şampiyonluğu, 9 ikincilik ve 9'da üçüncülük elde ettik. Erkelerde ise 8 birincilik, 11 ikincilik ve 16 üçüncülük elde ettik. Avrupa'da ise 4 bayan sporcumuz Dünya üçüncülüğü ve 1 Avrupa üçüncülüğü elde etti. Erkeklerde ise Dünya 5'inciliğini kazandık. Bu sonuçlara bakınca kadınlarda daha başarılı olduğumuz görünüyor. 15 sporcum milli oldu. Bu sporcularımı bedelsiz özel okullara burslu kaydettirdik. "

HABERE YORUM KAT