1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eşini öldüren zanlının duruşması görüldü
Eşini öldüren zanlının duruşması görüldü

Eşini öldüren zanlının duruşması görüldü

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da, eşini şakaklarına dayadığı elektrik akımı ile öldüren zanlının ilk duruşması görüldü.

A+A-
Sanığın katılmadığı duruşmada zanlının, eşini 2. kez kız çocuğu doğurduğu için öldürdüğü iddia edildi. Diyarbakır'da, 24 Ocak 2014'te meydana gelen olayda 29 yaşındaki Veysi Turan, eşini uyurken şakaklarına elektrik vererek öldürmüş ve gözaltındayken verdiği ifadesinde 'Karımı öldürmemi cinler istedi' beyanında bulunmuştu. 

Bugün Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına sanık, teknik nedenlerden dolayı katılmazken, müşteki avukatları Burak Göncü ve Elif İpek Ulaş hazır bulundu. Yoğun güvenlik önleminin alındığı duruşmada, müşteki avukatları zanlının tutukluluk halinin devamını istedi. Verilen aranın ardından mahkeme heyeti zanlı Veysi Turan'ın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 6 Ağustos 2014'e erteledi.
Duruşmanın ardından İHA muhabirine açıklamalarda bulunan müşteki avukatlarından Burak Göncü, Anneler Günü'nün ardından böyle bir insanlık ayıbı davayı takip etmelerinin kendilerini yaraladığını söyledi.

Av. Göncü, “Olayın ilk gününden son gününe kadar, meslek ilkelerimiz doğrultusunda çalışmalarımız sonucunda elde ettiğimiz bulguların, zanlının bu cinayeti soğukkanlı bir şekilde, neden sonuç çerçevesi içerisinde gerçekleştirdiği yönündedir. Kendisinin bu cinayeti işleme sebebinin maktulenin ailesi ve kolluk kuvvetlerinde verilen ifadeler doğrultusunda, kanaatimizce, ikinci kez kız çocuğunun doğmasıdır. Bugün ilk celsemiz açıldı, ilk celse bizim açımızdan çok olumlu geçti. Adaletin tecelli etmesi için gerekli olan tüm işlemleri yaptık, ekstra taleplerimiz gerçekleşti. Zanlının cezalandırılması için meslek ilkemiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.


(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT