1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Esenbağ Mahallesi’nde 51 sayaç takıldı
Esenbağ Mahallesi’nde 51 sayaç takıldı

Esenbağ Mahallesi’nde 51 sayaç takıldı

Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Sur ilçesine bağlı Esenbağ Kırsal Mahallesi’nde içme suyu bağlantıları tamamlanan 51 abonenin sayaçlarını taktı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Dairesi Başkanlığı Sayaç Şefliği ekipleri, kırsal mahallelerde içme suyu yatırımlarını sürdürüyor. İçme suyu olmayan mahallerde şebeke çalışmaları yapan ekipler, daha sonra hanelerin içme suyu bağlantılarını gerçekleştirerek, abonelendirme ve sayaç takma çalışmaları yürütüyor.

4 bin 667 metre şebeke döşendi

Son olarak Sur ilçesine bağlı Esenbağ Mahallesi’nde geçtiğimiz haftalarda 63 mm ve 75 mm çapındaki borular kullanılarak 4 bin 667 metre içme suyu şebekesi döşendi. Şebeke çalışmalarının ardından gerçekleştirilen hane bağlantıları sonrasında abonelendirme çalışmaları yürütüldü.

Su kayıt altına alınıyor

Esenbağ’da yapılan içme suyu çalışmalarının son halkası olarak da toplu sayaç takılması çalışmaları yapıldı. Esenbağ’da, içme suyu şebekesi döşenen ancak sayacı bulunmayan 51 abonenin sayaç takma işlemi gerçekleştirildi.Böylelikle abonelerin sayaçları okunmak suretiyle kullanılan su kayıt altına alınmış olacak.

HABERE YORUM KAT