1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eşbaşkanlardan taziye ziyareti
Eşbaşkanlardan taziye ziyareti

Eşbaşkanlardan taziye ziyareti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak, Fırat Anlı, Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, DBP İl Eşbaşkanı Zübeyde Zümrüt, partililer ile Meya-Der yöneticileri Kobane`ye destek koridoru açılması için yapılan gösterilerde yaşamını y

A+A-
Kulplular Yasevi ile Batıkan Yasevi'nde Diyarbakır'daki gösterilerde yaşamını yitiren Murat Dağ, Bawer Bayramoğulları ve Uğur Özbay'ın taziyeleri kuruldu.
 
Taziyede bir dakikalık saygı duruşundan sonra heyet adına konuşan Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Kobane'de insan gücünü aşan bir direniş ortaya konulduğunu söyledi. Kürtlerin yaşadığı Amed, Batman, İstanbul, İzmir, Paris,, Roma gibi dünyanın dört bir yanında direnişe destek eylemleri yapıldığını belirten Aydoğan, "Her yerde böylesine büyük direndikleri müddetce Kobane asla düşmeyecek, Kobene düştü düşecek diyenlerin emelleri asla ve asla gerçekleşmeyecek" dedi. 
 
Murat Dağ ve Bawer Bayramoğulları'nın acı babaları da birer konuşma yaparak, "Allah bir daha böyle acılar bize göstermesin. Allah bu ateşe bir su serpsin. Yarabbim barışa doğru gitsin, Allah hakkımızı teslim etsin" dediler. 
 
Daha sonra heyet Murat Dağ'ın yasının kurulduğu Batıkan Yasevi'ne geçerek taziye ziyaretinde bulundu.

HABERE YORUM KAT