1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eşbaşkanlardan köy ziyaretleri
Eşbaşkanlardan köy ziyaretleri

Eşbaşkanlardan köy ziyaretleri

Kayapınar Belediyesi Eş Başkanları Mehmet Ali Aydın ve Fatma Arşimet belediye sınarları içinde bulunun köyleri ziyaret ederek köy halkından köyün sorunları dinlediler.

A+A-
Eş başkanlar belediye bağlanan 49 köyün tümünün eksikliklerini gidereceğini belirtiler. 
Yapılacak hizmetlerin programın hazırlıklarını yapan Kayapınar Belediyesi köylerde yapacağı çalışmaları belirlemek amacıyla Eş Belediye Başkanları Mehmet Ali Aydın, Fatma Arşimet, HDP, DBP yöneticileri, köy meclisleri üyeleri ve meclis üyeleri köy ziyaretleri yaptı. Eş başkanlar ziyaret kapsamında Moğan, Kesko, İngici ve Çelkaniya köylerini ziyaret ederek, muhtar, imam ve köy halkıyla bir araya gelerek sorunları dinlediler.
 
Yeni belediye yasasıyla 49 köy ve mezranın belediye bağlandığını belirten Eş Belediye Başkanı Mehmet Ali Aydın,  “ Köylerimiz bizim yerelde göreve gelmemizle birlikte hizmetle tanıştı. Köylerin sorunları halkımızdan dinlemek ve yerinde görmek için yaptığımız ziyaretler sonrası köylerdeki acil sorunların çözümü için çalışma programı başlatacağız. Daha önce bize bağlanan birçok köyün yol, yas yeri ve diğer sorunları çözdük. Yeni bağlanan köylerin nüfus yoğunluğu ve acil sorunları çözümü konusunda önümüzdeki gönlerde çalışmaları başlatacağız” şeklinde konuştu.
 
Kadın ve gençleri dinliyoruz
 
Hizmette ayrım yapmadıklarını belirten Eş Belediye Başkanı Fatma Arşimet “ Köylerde yaşayan halkımızın sorunsuz bir yaşam sürdürmeleri için belediye olarak çalışmalarımız devam edecek. Köy ziyaretlerimizde özellikle kadın ve gönçleri dinleyerek köyün sorunlarını belirliyoruz. Tüm çabamız halkımızın yaşamanı kolaylaştırmaktır “ şeklinde konuştu.
 
(Diyarinsesi.org KB)
 

HABERE YORUM KAT