1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eşbaşkanlara tebrik ziyaretleri sürüyor
Eşbaşkanlara tebrik ziyaretleri sürüyor

Eşbaşkanlara tebrik ziyaretleri sürüyor

TÜM BEL-SEN Başkanı Muhsin Uyanık, Eşbaşkanı Gülay Tekin Kuzu ile Kürt Yazarlar Derneği ve Diyarbakır İl Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş Kışanak`ı ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak'a tebrik ziyaretleri devam ediyor.  TÜM BEL-SEN Başkanı Muhsin Uyanık, Eşbaşkanı Gülay Tekin Kuzu ve yönetim kurulu üyeleri Kışanak7ı ziyaret etti. Kışanak, sendikaların kentin ortak geleceği konusunda katkı yapmasının son derece önemli olduğunu belirtti. 

Kışanak, "Burada hepimiz halkın ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması konusunda hassasiyet gösteren, duyarlılık gösteren ve her birine kendisini o şekilde konumlandıran kurumlarız" diyerek, yerel yönetimlerin, sendikaların ve sivil toplum örgütlerinin de bunun bir parçası olduğunu bildirdi. Kışanak, " O nedenle sizi de bu yönetimin bir parçası olarak kabul ediyoruz. Böyle çalışırsak başaracağımıza inanıyoruz" diye konuştu.

Kürt diline katkı

Kürt Yazarlar Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri de Kışanak'a nezaket ziyaretinde bulunarak tebrik etti.  Yönetim kurulu üyeleri birlikte edebiyata ve Kürt diline güç vermek için katkıların devamını istedi. Kışanak da,, Kürt diline ve kültürüne katkı yapan kurumlarla ortak proje yapmak ve Kürt dili ve kültürüne hizmet etmek belediye olarak projelerinin arasında olduğunu konuya ilişkin tekrar biraraya geleceklerini sözlerine ekledi.

Kentte güzel kapılar açılacak

Diyarbakır İl Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş ise Kışanak'la yaptığı görüşmede, "Sizin birikiminiz ve tecrübeniz Diyarbakır'ın, Diyarlığıyla da birleşince biz inanıyoruz ki kentte mevcut fiili durumdan ötürü de güzel kapılar açacaktır" dedi.

Kışanak da yerel yönetimlerin kendi içinde belki manevi tatmini daha yüksek bir iş olduğunu anımsatarak, "İhtiyacı olanlara katkı sunma en nihayetinde insana daha fazla bir manevi duygu veriyor. Yapılması gereken o kadar çok şey var ki, bu kadar yoğun işin içerisinde umarım bu kenttin bütün dinamikleri bizimle birlikte olurlar, el ele veririz altından kalkarız diye umut ediyorum" diye konuştu.

"Önümüzdeki 5 yılı halkımız için Diyarbakır için bir fedai ruhuyla, seferberlik ruhuyla halkın hizmetine sunacağım" diyen Kışanak şöyle konuştu: "Elimden gelenin fazlasını yapmak için gayret edeceğim ama en nihayetinde hep birlikte yaparsak ancak altından kalkabiliriz. Ben bu konuda da kentimizin bütün dinamiklerine farklılıklarının, sosyal gruplarının, inanç gruplarının, kültür gruplarının tamamının destek sunacağını tahmin ediyorum.  Çünkü bu kentin varolan demokratik kültürünü daha da güçlendirmek, daha katılımcı, daha ortaklaştırıcı bir yaklaşımla daha da ileriye götürmek gerekiyor.

HABERE YORUM KAT