1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eşbaşkanlar şehitlik mahalle meclisi'nde
Eşbaşkanlar şehitlik mahalle meclisi'nde

Eşbaşkanlar şehitlik mahalle meclisi'nde

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı, Yenişehir Belediyesi Eşbaşkanı Ülkü Baytaş, Şehitlik Mahallesi Özgür Yurttaş Derneği'ni ziyaret ederek mahallenin sorunlarını dinledi.

A+A-
Basın ve Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün organizasyonu ile Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı, Yenişehir Belediyesi Eşbaşkanı Ülkü Baytaş, HDP Yenişehir İlçe Eşbaşkanı Hüseyin Oğuzsoy ile birlikte Şehitlik Mahalle Meclisi'ni ziyaret etti. Meclis Başkanı Adem Firik ve meclis yönetimi mahallenin sorunlarını dile getirdi.
 
Semtte bulunan Mehmed Uzun Parkı'ndaki lavaboların tahrip olduğunu, kimi yolların bozuk olduğunu, bazı yerlerde de kaldırımların kırıldığı ifade edildi. Kobane'den mahalleye gelen 200 ailenin gıda, giyim ve ısınma sorunu yaşadığı belirtilerek bu konuda belediyenin destek olması istendi.
 
Yenişehir Eşbaşkanı Ülkü Baytaş yeşil alanların ve parkların mahalleli tarafından sahiplenmesini, kaçak hayvan kesimine son verilmesi için Meclis'in çaba göstermesini istedi.
 
Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı da Şengal'den göç eden 4700 kişinin Yenişehir Piknik Alanı'ndaki çadırlarda kaldığını, Kobane'den gelen 15 bin kişinin de kayıtsız bir şekilde il ve ilçelerde ikamet ettiğini söyledi. Anlı, dile getirilen taleplerin kendileri için çok değerli olduğunu, kaçak et kesiminin önüne geçmek gerektiğini söyledi. Mahallede su kaybının da fazla olduğunu dile getiren Anlı, Diyarbakır'ın Yağmur Suyu Drenaj Projesi için 34 milyon liralık bir yatırım yapıldığını Şehitlik Mahallesi'nin de bu projede olduğunu ifade etti. 

HABERE YORUM KAT