1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eşbaşkanlar İzmir'de
Eşbaşkanlar İzmir'de

Eşbaşkanlar İzmir'de

83ÜNCÜ İzmir Enternasyonal Fuarının ( İEF ) onur konuğu il Diyarbakırın Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve eş başkan Fırat Anlı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocağlunu makamında ziyaret etti.

A+A-
Kocaoğlu, Diyarbakırın tanıtımına katkıda bulunacakları için mutlu olduklarını, Kışanak ise iki kentin biraraya gelmesinden oluşacak sinerjinin demokrasi için önemli bir basamak olacağını söyledi.
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, makamında Diyarbakır Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve eş başkan Fırat Anlıyı ağırladı. 83üncü İEFnin Malatya ile birlikte onur konuğu kenti olan Diyarbakırı temsilen gelen Kışanak ve Anlıyı ağırlamaktan mutlu olduğunu belirten Kocaoğlu, “Geçen yıl Mayıs ayında büyük bir heyetle İzmirden Diyarbakıra gittik. İyi karşılandık. Yararlı bir organizasyon oldu. O süreçte Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Osman Baydemirle birlikte Diyarbakırın tanıtımına katkıda bulunmak için İEFye davet ettik. Bu katılım bugün gerçekleşti" dedi. Kocaoğlu, Kışanaka da yeni görevinden başarılar diledi.
 
Gültan Kışanak ise öğrencilik ve gazetecilik yaptığı için kendisini bir parça İzmirli saydığını söyledi. İzmirin Türkiyenin demokratik değerlerini temsil eden bir kent olmasından dolayı takdir ettiğini belirten Kışanak, “Bu kentin belediye başkanı olarak bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum. İEFde etkinlik çok önemli. Sadece ticari bir fuar olarak görmüyoruz. Diyarbakır ve İzmir kendine özü özellikleri olan kentlerimiz. Bazen bir artı bir ikiden fazlası eder. İki kentin biraraya gelmesinden büyük sinerji oluşur. Bu demokratik bir basamak olacaktır. Fuar da buna vesile oldu. Siz de davetinizle buna aracı oldunuz" dedi. Kocaooğlu Kışanaka kentin simgesi tarihi saat kulesi minyatürü, Kışanak ise bakır tabak hediye etti.

HABERE YORUM KAT