1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eşbaşkanlar iftar yemeğinde
Eşbaşkanlar iftar yemeğinde

Eşbaşkanlar iftar yemeğinde

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı, Yenişehir ve Kayapınar Belediyeleri'nin düzenlediği iftar yemeklerine katıldı, iftarda tüm inananların mazlum halkların yanında olması gerektiği belirtildi.

A+A-
Yenişehir Belediyesi Ramazan dolayısıyla Demirok Tesisleri'nde çok sayıda kişinin katıldığı bir iftar yemeği verdi. İftar yemeğine Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak, Fırat Anlı, BDP İl Eşbaşkanı Zübeyde Zümrüt ile Yenişehir Belediyesi Eşbaşkanları Selim Kurbanoğlu, Ülkü Baytaş ve belediye meclis üyeleri katıldı.
 
BAŞKANLAR İFTAR YEMEĞİNDE
 
Kayapınar Belediyesi de Ava Düğün Salonu'nda din adamları ve muhtarlara bir iftar yemeği verdi. Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı, Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanları Mehmet Ali Aydın, Fatma Arşimet, Diay-Der yöneticileri, BDP Kayapınar ilçe yöneticilerinin de katıldığı iftara yaklaşık 200 din adamı ve muhtar katıldı. Eşbaşkan Fatma Arşimet davete icabet ettikleri tüm katılımcılara teşekkür etti. Eşbaşkan Aydın da Ramazan ayının tüm insanlığa barış ve özgürlük getirmesini diledi.
 
Başta Rojava olmak üzere pek çok bölgede İslam dini adı altında insanlığa karşı suç işleyenler için “Allah ıslah etsin” dileğinde bulunan Aydın, “Mazlumların birlik ve beraberliklerini attırsın” temennisinde bulundu. Din Âlimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİAYDER) Başkanı Melle Zahit Çiftkuran ise onur mücadelesi veren Rojava halkıyla dayanışma çağrısı yaptı. Çiftkuran,”İslam dini her zaman mazlumun yanında, zalimin karşısında olmamızı buyurmuştur. Rojava ve tüm muzlum halklarla yanında olmak ve aşımıza paylaşmak tüm insanlığın önceliği olmalıdır” çağrısı yaptı.

HABERE YORUM KAT