1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eşbaşkan Zuğurli Kültür Merkezini ziyaret etti
Eşbaşkan Zuğurli Kültür Merkezini ziyaret etti

Eşbaşkan Zuğurli Kültür Merkezini ziyaret etti

Diyarbakır’ın Lice İlçe Belediye Eş Başkanı Rezan Zuğurli, Sosyal ve Kültür Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürüten Aziz Ferdi Akay Kültür Merkezini ziyaret etti.

A+A-

Aziz Ferdi Akay Kültür ve Sanat Merkezinde devam eden kursları ziyaret eden Eş başkan Rezan Zuğurli, ilk olarak öğrenciler ve kurs eğitmenleriyle sohbet ederek çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Kültür çalışanı Leyla Aksoy, Kürt kültürünün yaşatılması ve geliştirilmesi için yıllardır kültür merkezinde çalışmalar yürüttüklerini, ilçedeki öğrencilerin her dalda kendilerini geliştirmek için kültür merkezine geldiklerini belirterek, Kültür çalışanı olarak ilçedeki gençleri yetiştirmek ve geliştirmek için daha fazla çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.
 
Kurslarla ilgili bilgi veren müzik eğitmeni Fırat Tekdal 50 öğrenciye farklı dallarda eğitim verdiklerini belirterek ilçedeki kültür ve sosyal eksikleri buradaki kurslarla bir nebzede olsa gidermeye çalıştıklarını ve öğrencilerin kendi Kültürleriyle yetişmeleri için her türlü çalışmaları yaptıklarını ifade etti.
 
Daha sonra kurslara katılarak öğrencilerin çalışmalarını inceleyen Zuğurli kültür merkezinde daha fazla öğrencinin yetişmesi için çalışmalarını sıklaştıracaklarını ifade ederek öğrencileri yeteneklerinden ve çalışmalarından dolayı tebrik etti. Öğrenciler ise ziyaretten dola memnuniyetlerini dile getirdiler.
 

 

(Ayşegül Kaya)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler