1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eşbaşkan Baran çöp seferberliği başlattı
Eşbaşkan Baran çöp seferberliği başlattı

Eşbaşkan Baran çöp seferberliği başlattı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp İlçe Belediye Eşbaşkanı Sadiye Süer Baran ve belediye meclis üyeleri, temiz bir Kulp için cadde ve sokaklarda temizlik çalışmaları başlattı.

A+A-
'Daha güzel ve daha temiz bir Kulp için el ele' sloganı ile başlatılan kampanya kapsamında Kulp merkez Yeni, Eski ve Turgut Özal Mahallesi'nde çöpler toplandıktan sonra yıkama çalışması yapıldı.
 
 
Temizlik kampanyasındaki hedefin temiz bir Kulp’u ortaya çıkarmak olduğunu belirten Eşbaşkan Sadiye Süer Baran, "Bugün çevre temizleme günü, her şeyin başında temizlik gelir. Temizlik konusunda daha duyarlı olmalıyız.
 
 
Temizlik, sadece kampanyalarla sınırlı kalmayacak. Çalışmalar kapsamında bütün ara sokaklar ve mahallelerde. Vatandaşlarımız çöplerini çöp bidonlarına bırakmalıdır, Herkesin kendi evinin önünde, kendi iş yerinin önünde temizlik yapması, buna özen ve hassasiyet göstermesi daha güzel, daha temiz ve daha yaşanılabilir bir Pasur'un oluşmasını sağlayacaktır ve özelikle çöp araçlarımız gezdiği zaman çöpleri zamanında teslim etmeliyiz. Dağınık bir şekilde çöpleri sağa sola bırakmamalıyız" dedi.
 
 
(MT-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT