1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eşbaşkan Anlı, Konak Belediyesi'ni ziyaret etti
Eşbaşkan Anlı, Konak Belediyesi'ni ziyaret etti

Eşbaşkan Anlı, Konak Belediyesi'ni ziyaret etti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ı makamında ziyaret etti.

A+A-
İzmir Enternasyonal Fuarı nedeniyle kentte bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı'ya, Genel Sekreter Fahrettin Çağdaş, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Mehmet Kaya, Fen İşleri Daire Başkanı Bülent Uçan ve Kültür ve Turizm Müdürü Cevahir Sadak Düzgün eşlik etti. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı, ziyaret ettiği Pekdaş'a, KCK yargılamaları sırasında İzmir Baro Başkanı olarak duruşmaları takip etmesi nedeni ile teşekkür ettiğini söyledi. Anlı, "Bizleri yalnız bırakmadınız. Tüm arkadaşlarımız adına bu ziyareti kabul edin. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'a yeni görevinde başarılar dilerim. İzmir'in geleceğinde sizlerin çok ciddi emek ve katkıları olacağına inanıyorum. Özellikle bizim kadına verdiğimiz özel önem ve değer açısından da ayrıca kazanmanızı mutlulukla karşıladık" dedi.
 
Daha sonra konuşan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ise, bu ülkenin gerek kadın gerekse hukuk sorunları gibi pek çok sorunu olduğunu belirtti. Pekdaş, "Biz sizin yargılamanız sürecinde de herkes için hukuka aykırı yargılamalar olduğunu söyledik. Önemli olan onu zamanında söyleyebilmekti. Mağdur edilenin yanında dayanışma gösterebilmekti. Bu bizim Baro Başkanı olarak da görevimizdi. Adil yargılanma hakkı nerede ihlal ediliyorsa nerede bir siyasi yargılanma yapılıp ve yargı politik mücadelenin aracı olarak kullanılıyorsa buna ses çıkartmak gerekir. Biz o anda o görevimiz nedeniyle geldik, gittik. Siz tutuklu sandalyesinde otururken biz avukat sandalyelerindeydik. Şimdi yerel yönetici olmak nasip oldu. Hep birlikte hayatın her alanında mücadeleye devam edeceğiz. Tekrar hoş geldiniz İzmir'e" diye konuştu.
 
Görüşmenin ardından Anlı, Pekdaş'a Büyükşehir Belediyesi yayını olan Diyarbakır kitabını hediye ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABERE YORUM KAT