1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Esad'ın kimyasal silah kullanmasına tepki
Esad'ın kimyasal silah kullanmasına tepki

Esad'ın kimyasal silah kullanmasına tepki

DİYARBAKIR- Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (ÖZGÜR-DER) Diyarbakır Şubesi, Suriye'de Esad'ın vatandaşlarına yönelik kimyasal silah kullandığı iddiasına tepki gösterdi.

A+A-

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi tarafından Esad'a tepki için düzenlenen basın açıklaması Yenişehir ilçesi Ofis semtinde yapıldı. Toplanan kalabalık adına basın açıklamasını Özgür-Der Başkanı Murat Koç okudu.

Koç, İran ve Hizbullah'ın Esad'a destek vermelerini kınadı. Koç, “Dünyanın Mısır'daki gelişmelere kilitlendiği bir süreçte, Esad rejiminin kimyasal gaz bombalarıyla can veren yüzlerce masum insan, gözleri bir kez daha Suriye'ye çevirdi. Baas rejiminin dün gece 03:30 civarında Şam'ın Doğu Ğuta, Cobar, Ain Tarma, Zamalkar, Batı Guta ve Muaddamiye bölgelerinde gerçekleştirdiği kimyasal gaz destekli katliamın acı sonuçları ve bilançosu giderek derinleşmektedir. Şaşırtıcı, incitici ve hatta kahredici olan daha düne kadar kendisiyle övündüğümüz, muasır dönem İslami hareketlerin nadide kazanımları diye sahiplendiğimiz İran ve Hizbullah gibi ülke ve hareketlerin takındığı aktif işbirlikçi tutumdur. Esad rejiminin imza attığı son cinayetin de suç ortaklığını yapan İran ve Hizbullah altına girdiği bu vebalin hesabını müminlere, Yüce Allah'a nasıl verecektir? Zalimlerle açık ya da dolaylı işbirliği yapanlar, kardeşlerimizin katledilmesine zemin hazırlayan, ortak olanlar asla insanlıktan, adaletten, erdemden söz edemezler” dedi.Açıklamanın ardından grup olaysız dağıldı.

HABERE YORUM KAT