1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Eş başkanlar'ın Diyarbakırspor mesaisi
Eş başkanlar'ın Diyarbakırspor mesaisi

Eş başkanlar'ın Diyarbakırspor mesaisi

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor yönetimi, teknik heyeti ve futbolcuları Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Fırat Anlı ve Gültan Kışanak tarafında kabul edildi.

A+A-
DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EŞBAŞKANI ANLI :'DİYARBAKIRSPOR BU KENTİN DEĞERİDİR. HER KESİMİN DESTEK OLMASI GEREKİR'
 
 Oldukça sıcak ve samimi bir havada geçen ziyarette önemli mesajlar eren Eşbaşkan Fırat Anlı,kentin değeri olan Diyarbakırspor'a her kesimin destek olması gerektiğini ifade ederek,”Geçen sezon yarım bıraktığınız işi bu sezon tamamlayarak şampiyon olacağınıza inanıyoruz.” dedi.
 
YOĞUNLUKTAN DOLAYI GECİKEN ZİYARET
 
Diyarbakırspor,'Kent Bileşenleriyle Bütünleşme ' projesi kapsamında daha önce valilik, merkez ilçe ve Silvan belediyeleri ile bazı sivil toplum örgütlerini ziyaret etmişti. Eşbaşkanlar Fırat Anlı ve Gültan Kışanak'ın yoğun programları nedeniyle daha önce gerçekleşmeyen Büyükşehir Belediyesi ziyareti ise bugün gerçekleştirildi. Yöneticiler, teknik heyet ve futbolculardan oluşan heyet spora olan yakınlığı ile bilinen Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Fırat Anlı tarafından karşılandı. Konuklarıyla yakından ilgilenen Anlı, Şengal ve Rojava'da yaşanan insanlık dramlarının getirdiği yoğunluktan dolayı maçlara gelememesine rağmen takımın ligdeki durumunu yakından takip ettiğini ifade eti.
 
'DİYARBAKIRSPOR DA AMEDSPOR DA BİZİM'
Anlı,”Takımımızın geçen sezon final kaybetmesine çok üzüldük. Ama futbolda bunlar var. Koyduğunuz hedeflere her zaman ulaşamayabilirsiniz. Önemli olan kaybettikten sonra da soğukkanlı olarak yeniden başarmak için mücadele etmektir. Lig içinde puan kayıpları olacak. Lig sonunda şampiyon olarak geçen sezon yarım bıraktığınız işi tamamlayacağınıza inanıyoruz. Acılı bir süreçten geçiyoruz. Bundan dolayı maçlara gelemedik ama bundan sonra maçlara geleceğiz. Fırsat buldukça deplasmanlarda da destek vermeyi planlıyoruz. Büyükşehir Belediyespor isim değişikliğine gitti. Bundan sonra kendi ayaklarının üzerinde durarak belediyeden bağımsız olmasını istiyoruz. Kulüplerimize eşit mesafedeyiz. Diyarbakırspor da Amedspor da kentimizin değeridir. Tüm kulüplerimize sahip çıkacağız. Kentimizde ciddi oranlarda genç nüfüs var. Bunu sporda değerlendirmeliyiz. Diyarbakırspor'a  her kesimin destek olması lazım. Şu ana kadar yapılan çalışmaları ve verilen mücadeleyi anlamlı buluyoruz.” dedi.
 
'FEYZİ İLHANLI HALKINA KARŞI DUYARLIDIR'
Diyarbakırspor Futbol Şube Sorumlusu Cemal Doğrul ise kupada gruplara kalan Amedspor'u tebrik ederek başladığı konuşmasında Fırat Anlı'nın sporu iyi bilen bir yönetici olduğuna dikkat çekerek,”Sizin bu yönünüz bu kent için avantajdır. Gündem yoğunluğu var ve sizi de etkiliyor. İnsanların acılar yaşadığı bir süreçte maçlara gelmemiş olmanız doğal ama bundan sonra halk sizi tribünlerde görmek istiyor. Kulübün tüm maddi ihtiyaçlarını kimseden yardım almadan karşılayan Feyzi İlhanlı, bu halkın içinden çıkan bir değer ve halkına karşı duyarlı bir yoldaştır. Sadece spora değil, toplumsal olaylara da duyarlı olan,Şengal ve Rojava'daki insanlık dramlarına sessiz kalmayarak maddi ve manevi yardımlar yapan bir iş adamıdır. Onun bu mücadelesi desteklenmelidir.” şeklinde konuştu.
 
'PARA İSTEME AMAÇLI ZİYARETLERİN DEVRİ KAPANDI'
Diyarbakırspor Futbol Yatırımları A.Ş Başkanı İhsan Yapıcı, kulübün sponsoru olan Feyzi İlhanlı'nın tek başına maddi yükü karşıladığını ifade ederek,”Eskiden belediyeler ziyaret edilse 'eyvah yine para isteyecekler' deniliyordu. Çok şükür bu imajdan kurtulduk. Kimseden para istemedik ve bundan sonra da istemeyiz. Belediye başkanlarını maçlarda görmeyi ve kent gençliğine gerekli olan tesisleşmeye önem verilmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
Diyarbakırspor Azrailler Grubu Başkanı Ramazan Tugay'ın da katıldığı ziyarette Taraftarlardan Sorumlu Asbaşkan Şeyhmus Şenyiğit de Diyarbakırspor'un devlet takımı imajından kurtularak halka mal olduğunu ifade ederek,”Halk kendi oylarıyla seçilen belediye başkanlarını maçlarda görmek ve kulübe her alanda destek olmalarını istiyor.” dedi.
 
 
ANLI VE KIŞANAK FORMALARLA SPOR YAPACAK
Daha sonra Eşbaşkan Anlı ve Diyarbakırspor heyeti, diğer Eşbaşkan Gültan Kışanak'ı ziyaret etti. Anlı ve Kışanak'a isimlerinin yazılı olduğu 21 numaralı Diyarbakırspor formaları hediye edildi. Anlı ve Kışanak'a çiçek veren Diyarbakırspor heyeti hatıra resmi çektirirken,spora olan tutkusunu halı saha maçları oynayarak devam ettiren Anlı,”Bundan sonra her halde forma sorunum olmaz. Diyarbakırspor formasıyla oynamak apayrı bir motivasyon kaynağı olacak” diyerek espri yaptı. Hediye edilen formayı görünce konuklarla şakalaşan Gültan Kışanak'ın  “Spor işini Fırat başkana bırakmıştık demiştik galiba beni de salona voleybol oynamaya davet ediyorsunuz” ifadeleri kullanması kahkahalara yol açtı.
Kışanak, fırsat buldukça takımın maçlarını izlemeye geleceğini söyledi.
 
DEMİR :'DİYARBAKIRSPOR İLE ET VE TIRNAK GİBİYİZ'
Ziryarete katılan Amedspor Futbol Şube Sorumlusu Yılmaz Demir de aynı kentin iki kardeş kulübü olduklarını söyledi. Demir,”Diyarbakırspor'la ilişkilerimiz çok iyi. Onlar maçlarımıza gelip destek veriyor, biz de onların maçlarına giderek destek veriyoruz. Başarılarına sevinip başarısızlıklarına üzülüyoruz. Aramızda hiçbir fark yok. Bu dayanışma kente başarıyı getirecek.” dedi.
Teknik Direktör Fethi Çokkeser ve kaptan Erhan Kurt da gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ederek,Anlı ve Kışanak'ı maçlara davet etti.
 
1_2464x1527.jpg
2_2445x1632.jpg
 
4_2455x1632.jpg
 
5_2394x1632.jpg
 
6_2414x1632.jpg

HABERE YORUM KAT