1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkanlardan Otyam için başsağlığı mesajı
Eş Başkanlardan Otyam için başsağlığı mesajı

Eş Başkanlardan Otyam için başsağlığı mesajı

Eş Başkanlar Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, ressam, gazeteci-yazar Fikret Otyam’ın vefatı nedeniyle yayınladıkları mesajda, Otyam’ın yazıları ve resimleriyle Anadolu halklarının sesi soluğu olduğuna dikkat çekilerek, Otyam’ın bu coğrafyanın en güzel renkl

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, ressam, gazeteci-yazar, Fikret Otyam’ın vefatı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Mesajda, Otyam’ın büyük sanatçı kişiliğine dikkat çekilerek, Anadolu ve bölgeyle ilgili röportajlarıyla, resimleriyle, Anadolu halklarının sesi soluğu olan Otyam’ın bu coğrafyanın en güzel renklerinin bütününü temsil ettiği vurgulandı. Otyam’ın daha 1961’li yıllarda bölge insanının yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, “bölge insanına kılıçla değil sevgi kılıcıyla yaklaşılmalı, aksi taktirde ülkemizin sınırları değişir” dediğine işaret edilen mesajda, tabloları, şiirleri, yazıları ve sanatçı kişiliğiyle halkların nazarında Otyam’ın unutulmayacağı vurgulandı. Mesajda, “Otyam’ın ailesine, sevenlerine ve halklarımıza başsağlığı diliyoruz. Toprağın bol olsun, ışıklar içinde yatsın…” denildi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler