1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkanlardan İtfaiye Haftası mesajı
Eş Başkanlardan İtfaiye Haftası mesajı

Eş Başkanlardan İtfaiye Haftası mesajı

Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, Diyarbakır İtfaiyesi’nin 91. kuruluş yıldönümü ve İtfaiye Haftası dolayısıyla yayınladıkları mesajda, itfaiyenin teşkilatlanma ağının ve donanımının günün şartlarına uygun olarak sürekli g

A+A-

Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, Diyarbakır İtfaiyesi’nin kuruluşunun 91. yılı ve İtfaiye Haftası dolayısıyla mesaj yayınladı. Mesajda, Diyarbakır İtfaiyesi’nin il genelinde 16 istasyonda, 55 itfaiye aracı ve 245 itfaiye personeliyle hizmet yürüterek her geçen gün daha da güçlendiğine dikkat çekildi.

Mesajda, Diyarbakır İtfaiyesi’nin, dünyanın dört bir yanında olduğu gibi, yangına, sele, depreme karşı yedi gün yirmi dört saat teyakkuz halinde görevini yerine getirmeye devam ettiğinin altı çizildi. Mesajda şöyle denildi: “Yangınla mücadele konusunda personelinin teorik bilgi ve pratik deneyimini teknoloji ve günün şartlarına uygun olarak sürekli geliştiren Diyarbakır İtfaiyesi, bir yandan da kentin coğrafi yapısı ve gelişimini dikkate alarak, yangınlara anında ve etkin müdahalede bulunacak yeni gruplar kurarak teşkilatlanma ağını genişletiyor. Teknik donanım ve teçhizatını günün teknolojik gelişmelerine uygun hale getiriyor. 24 saat görev yapan itfaiyecilere sağlıklı, konforlu bir ortamda etkin ve verimli çalışma imkanı sunmak için her geçen gün insan unsurunu gözeten bir anlayışla istasyonları düzenliyor.”

Eş Başkanlar mesajlarında, her türlü felaket ve acil durumda hayatlarını tehlikeye atan, zor şartlarda mesai kavramı gözetmeksizin çalışan tüm itfaiye emekçilerinin İtfaiye Haftasını kutladı, çalışmalarında başarılar diledi.

HABERE YORUM KAT