1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkanlardan halka Newroz teşekkürü
Eş Başkanlardan halka Newroz teşekkürü

Eş Başkanlardan halka Newroz teşekkürü

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, Newroz Bayramı kutlamalarına katılarak, barışa ve demokratik çözüme sahip çıkan halka teşekkür etti.

A+A-

Doğanın uyanışı, baharın müjdecisi, mücadele ve direnişin simgesi Newroz Bayramı kutlamalarına ev sahipliği yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, kutlamalara katılarak, barışa ve demokratik çözüme sahip çıkan halka teşekkür etti.


Eş Başkanlar yayınladıkları yazılı mesajda, bu yılki Newroz Bayramı’nın sokağa çıkma yasakları, çatışmalar ve ölümlerin gölgesinde gerçekleştirildiğine dikkat çektiler.
 
Sahiplilik, katılım ve sağduyu…
 
Buna rağmen halkın büyük bir özveri ve sahiplilik bilinciyle 7’den 70’e alanı doldurduğuna işaret edilen mesajda, “2016 Newroz'unda yüz binlerce insan her şeye rağmen barışa ve demokratik çözüme sahip çıkarak Newroz alanını doldurmuştur. Barış ve demokratik çözüm umudunu yükseltmiştir. Gösterilen sahiplilik, katılım ve sağduyu dolayısıyla halkımıza teşekkür ederiz.” denildi.
 
Görev yapanlara teşekkür
 
Kutlamalarda görev alan, başta Tertip Komitesi olmak üzere tüm görevlilere, mahalle meclislerine, muhtarlara, kadınlara ve gençlere teşekkür eden Eş Başkanlar mesajlarında, “Newroz’un barışın, adaletin, eşitliğin ve demokrasinin sağlandığı günlerin başlangıcı olmasını” dilediler.

HABERE YORUM KAT