1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkanlar yurttaşlarla birlikte iftarını açtı
Eş Başkanlar yurttaşlarla birlikte iftarını açtı

Eş Başkanlar yurttaşlarla birlikte iftarını açtı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentin dört işlek noktasına kurduğu iftar çadırıyla günde 2 bin üzerinde kişiye iftar yemeği dağıtırken, Eş Başkanlarımız Gültan Kışanak ile Fırat Anlı ve meclis üyeleri de yurttaşlarla birlikte oruçlarını açmaya devam ed

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Dağkapı, Ulucamii, Batıkent ile Dicle Üniversitesi Hastanesi önüne kurduğu iftar çadırıyla günde 2 binin üzerindeki yurttaşa iftar yemeği dağıtıyor.  Dicle Üniversitesi Hastanesi önündeki iftar çadırında sahur yemeği de veren Büyükşehir Belediyesi, iftar çadırlarında yemek dağıtma hizmetini Ramazan Ayı sonuna kadar sürdürecek.

Halkın büyük ilgi gösterdiği iftar çadırındaki buluşmalara Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı da zaman zaman katılarak, vatandaşlara yemek dağıtıyor, sıraya giriyor ve birlikte oruçlarını açıyor. Bu kapsamda Eş Başkanlar dün de Büyükşehir Belediyesi tarafından Batıkent ve Ulu Camii önünde kurulan iftar çadırlarında oruçlarını yurttaşlarla birlikte açtı.

Esnaflar Anlı’ya hurma ve limonata ikram etti

Ulu Camii önündeki çadırda sıraya giren ve iftarını açan Eş Başkan Fırat Anlı, yurttaşlara iyi ve huzurlu bir Ramazan ayı geçirilmesi dileklerinde bulundu. Ulu Camii civarında bulunan esnaflar da Anlı’ya limonata ve hurma ikram etti.

Kışanak çadırda sıraya girdi

Batıkent Meydanı’nda yurttaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Eş Başkan Gültan Kışanak ise, iftar çadırında sıraya girip yurttaşlarla sohbet etti. Daha sonra aşçıların yanına geçen Kışanak, yurttaşlara yemek dağıttı. Ezanın okunmasıyla Kışanak, yurttaşlarla birlikte orucunu açtı. Çocukların büyük ilgi gösterdiği Kışanak, yurttaşlara baklava ikram etti. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler