1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkanlar yaşlılarla buluştu
Eş Başkanlar yaşlılarla buluştu

Eş Başkanlar yaşlılarla buluştu

Günde 8 yaşlının sorunlarını çözen, refakat ve danışmanlık hizmeti veren Belediyemizin Yaşlılar Haftası nedeniyle düzenlediği etkinliğe Eş Başkanlarımız Gültan Kışanak ve Fırat Anlı da katılarak, yaşlılara yalnız olmadıkları mesajını verdi.

A+A-
Belediyemiz Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını yürüten Yaşlılar Evi (Mala Dîlbêren Mezîn), 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle Sümerpark Resepsiyon Salonu'nda bir buluşma düzenledi. Buluşmaya, Belediye Eş Başkanlarımız Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, Barış Anneleri, Dengbej Evi sanatçıları, DİADER üyeleri ve Mala Dîlbêren Mezîn birimine kayıtlı birçok yaşlı katıldı.
 
Sohbetlerin edildiği ve sorunların dinlenildiği buluşma nedeniyle bir konuşma yapan Belediye Eş Başkanımız Fırat Anlı, uzun zamandır yaşlılarla bir araya gelmek istediklerini ifade ederek, “Sizinle bir arada olmaktan çok mutluyuz.” dedi. Eski nesillerin şimdiki nesillere oranla yaşlılardan daha çok şey öğrendiğini söyleyen Anlı, “Yaşlılar birimimizle birlikte kentimizde ne kadar yaşlı ve ihtiyaç sahibi varsa hepsine ulaşıp sorunlarını, sıkıntılarını çözmeye çalışacağız.” diye konuştu.
 
'Belediye farkındalık yarattı'
 
Ardından konuşan Barış Annelerinden Nevriye Kaçar ise belediyenin yaşlılara sahip çıkmasının kendilerini çok mutlu ettiğini vurguladı. Kaçar, belediyenin çalışmaları sayesinde bir farkındalık oluştuğunu, artık yaşlılara herkes tarafından değer verildiğini belirtti.
 
Günde 8 yaşlının sorununu çözdüklerini, refakat ve danışmanlık hizmetleri verdiklerini belirten Sosyal Hizmetler ve Yardım Şube Müdürü Abdurrahman Karakoyun da, etkinliği yaşlılarla kaynaşma, yalnız olmadıklarını hissettirme ve topluma katmak amacıyla düzenlediklerini kaydetti Konuşmaların ardından sohbetler edildi, sorunlar dinlenildi.
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT