1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkanlar yasağın kaldırıldığı mahallelerde
Eş Başkanlar yasağın kaldırıldığı mahallelerde

Eş Başkanlar yasağın kaldırıldığı mahallelerde

Eş Başkan Fırat Anlı, Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı Melikahmet, Lalebey ve Ziya Gökalp mahallelerinde incelmelerde bulundu.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan ve DBP İl Eş Başkanı Ali Şimşek, sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı Sur ilçesinin Melikahmet, Lalebey ve Ziya Gökalp mahallelerinde incelemelerde bulundu.

Mahallelerde bazı bina ve tarihi mekanların tahrip edildiği, bazı evlerin kapı ve pencerelerinin kırıldığı görülürken, Eş Başkan Fırat Anlı, mahallelerde içme suyu hattında yaşanan tahribat nedeniyle su kesintisinin olduğunu, DİSKİ ekiplerinin boruları hızlı bir şekilde tamir edeceğini ve birkaç saat sonra mahallelere su verileceğini söyledi. Anlı, elektrik kesintisi içinde ekiplerin sokaklarda çalışma yürüttüğünü kaydetti. Bu arada Sur Belediyesi ekipleri de, sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı Abdaldede, Ali Paşa, Lalebey, Süleyman Nazif, Ziya Gökalp, Camii Kebir, Camii Nebi, İskenderpaşa ve Melikahmet mahallelerinde hasar tespit çalışmalarına başladı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler