1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş başkanlar yaralıları ziyaret ettiler
Eş başkanlar yaralıları ziyaret ettiler

Eş başkanlar yaralıları ziyaret ettiler

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakır-Bingöl karayolunda LPG dolu tankerin devrilmesinden sonra biriken gaz sıkışması sonucu patlayan tanker faciaya yol açtı.

A+A-
BİNGÖL YOLUNDA FACİYA
Bu sırada yolda geçen 2 yolcu otobüsü patlamanın şiddeti ile  ilk belirlemeye göre 1 kişinin ölüdüğü 67 kişinde yaralandığı belirtildi. Yaralanan vatandaşlar Lice, Bingöl ve  
Diyarbakır'daki hastanelere kaldırıldı.
 
EŞBAŞKANLAR ZİYARET ETTİ
Diyarbakır Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesine  getirilen bazı yaralılar ilk müdahalenin ardından  yoğun bakım servisine  alındılar. Bu arada Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gülten Kışanak ve Eş Başkanı Fırat Anlı, Yenişehir Belediye Başkanı Eş Başkanları ile birlikte Diyarbakır Selahaddin eyyubi Devlet Hastanesi  Başhekimi Şenol Gedik ile birlikte yoğun bakım servisinde olan yaralıları tek tek sorarak geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Fırat Anlı patlamada yaralanan baba  ve küçük oğlunun yanına giderek sohbet etti. Henüz 5. yaşında olan minik Bedirhan Akkuş'un yanına giden Anlı bir şey istiyormusun diye sordu. Küçük çocuk Bedirhan bu soruya "cola" diye yanıt verdi.Bedirhanın bu isteği orada bulunan herkesi duygulandırdı. Bunun özerine başhekim Şenol Gedik  küçük çocuğa hemen kola istedi.
Daha sonra Belediye eş Başkanları diger yaralıları ziyaret etmek özere 
Eğitim Araştırma Hastanesi ve Dicle Üniversitesi gitiler.

HABERE YORUM KAT