1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkanlar Surlu ailelerle bayramlaştı
Eş Başkanlar Surlu ailelerle bayramlaştı

Eş Başkanlar Surlu ailelerle bayramlaştı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, Ramazan Bayramı’nın birinci günü Kürt siyasi hareketinin sembol ismi Vedat Aydın’ın kabristanına karanfil bıraktılar, ardından Suriçi’nde birçok aileyi ziyaret ederek bayramlaş

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, Ramazan Bayramı arifesinde başlattıkları mezarlık ziyaretlerine bugün de devam etti.

Mardinkapı Mezarlığı’na giden Eş Başkanlara, DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, HDP milletvekilleri, ilçe belediye eş başkanları,belediye meclis üyeleri ile çok sayıda yurttaş eşlik etti. Kürt siyasi hareketinin sembol ismi HEP Diyarbakır İl Başkanı Vedat Aydın’ın kabristanını ziyaret eden Eş Başkanlar, saygı duruşunda bulundular, dua ettiler ve mezara karanfil bıraktılar.

Surlu aileler ziyaret edildi

Kabristan ziyaretlerinin ardından Eş Başkanlar, HDP Grup Başkanvekili ve Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel,Sur ilçesi Lalebey ve İskenderpaşa mahallelerinde birçok aileyi ziyaret ederek, yurttaşların Ramazan Bayramı’nı kutladı. Ziyaret ettikleri evlerde sıcak karşılanan Eş Başkanlara şeker ikram edildi. Mahalleleri gezerken yoldan geçen yurttaşlar ve çocukların bayramını da kutlayan Eş Başkanlar, bayramlaştıkları ailelerle bir süre sohbet etti.

HABERE YORUM KAT