1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkanlar Sur esnafını ziyaret etti
Eş Başkanlar Sur esnafını ziyaret etti

Eş Başkanlar Sur esnafını ziyaret etti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gülten Kışanak ve HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Sur ilçesinde esnaf ve yurttaşları ziyaret ederek sohbet etti, sorunlarını dinledi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, HDP Diyarbakır Milletvekili ve Grup Başkanvekili İdris Baluken ile DBP yöneticileri, Sur ilçesindeki tarihi Sipahi Pazarı Hazır Elbiseciler Çarşısı esnafı ile yurttaşları ziyaret etti.

Kışanak ve beraberindekiler, ilk olarak Ulu Camii önünde bir süre yurttaşlarla sohbet ederek sorunları dinledi. Daha sonra Sipahi Pazarı Hazır Elbiseciler Çarşısı’na giderek esnaf ziyaretinde bulundu. Ziyarette esnaflar, Bakanla Kurulu’nun Sur ilçesi için aldığı acele kamulaştırma kararına karşı kaygılarını dile getirdiler, barış ve huzur ortamının yeniden sağlaması gerektiğini ifade ettiler.

Eş Başkan Kışanak ile HDP Diyarbakır Milletvekili Baluken ise bu konularda sürekli halkla birlikte olacaklarını ve mağduriyetlerin giderilmesi için çalışma yürüteceklerini kaydetti. Soru üzerine Aşefçiler Çarşısı ile ilgili projelerinin tamamlandığını, tarihi çarşının yeniden dizaynı ile ilgili çalışmalarının bulunduğunu belirten Kışanak, yaşanan süreçten dolayı çalışmaların durduğunu, her şeye rağmen en kısa sürede projelerine başlamak istediklerini söyledi.

Kışanak ve Baluken, daha sonra Sur’da yaşamını yitiren çocuklarının cenazelerini alamadıkları için Dicle Fırat Kültür Merkezi’nde bekleyişlerini sürdüren aileleri ziyaret ettiler.

HABERE YORUM KAT