1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkanlar Silvan’da
Eş Başkanlar Silvan’da

Eş Başkanlar Silvan’da

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, beş gündür sokağa çıkma yasağının uygulandığı ve sivillerin yaşamını yitirdiği Silvan’a giderek, halkın acılarına ortak oldu.

A+A-

Cenaze törenlerine katılan, ailelere başsağlığı dileyen Eş Başkanlar, daha sonra mahallelerde incelemelerde bulundu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, Silvan’da beş gündür süren sokağa çıkma yasağının kaldırılması üzerine Silvan’a giderek, halkın acılarını paylaştı, ardından mahallelerde incelemelerde bulundu. Eş Başkanlara, Avrupalı milletvekilleri ile gazeteciler de eşlik etti.

Eş Başkanlara, DBP İl Eş Başkanı Ali Şimşek, HDP İl Eş Başkanı Ömer Önen, HDP milletvekili Sibel Yiğitalp, Silvan Belediyesi Eş Başkan Vekili Kerem Canpolat, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, Siirt Belediyesi eski Başkanı Selim Sadak, Nükleer Savaşların Önlenmesine Karşı Doktorlar Birliği Avrupa Başkanı Dr. Engelika Clauben, Almanya Barış Örgütü adına Prof. Dr. Ursula Schumm, Sol Parti Federal Parlamento Milletvekili Inge Hoger, Sol Parti Milletvekili Sevim Dağdelen, Avusturya Yeşiller Partisi Milletvekili Berivan Aslan, Gazeteci Celal Başlangıç, Alman ZDF TV ve Avusturya Press Ajansı (APA) muhabirinin de aralarında bulunduğu çok sayıda gazeteci eşlik etti.

Eş Başkanlar, ilk önce sokağa çıkma yasağı nedeniyle toprağa verilemeyen Hayriye Hüdaverdi (70) ve Vedat Akcanım’ın cenaze törenlerine katıldı, ardından ailelere başsağlığı dileğinde bulundular.

Daha sonra mahallelerde incelemelerde bulunan Eş Başkanlar ve milletvekilleri, Silvan halkını dinlediler. Yapılan incelemede, birçok binada kurşun izleri olduğu, işyerlerinin tahrip edildiği, bazı binaların ve araçların ise yakıldığı görüldü.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler