1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkanlar muhtarlarla bir araya geldi
Eş Başkanlar muhtarlarla bir araya geldi

Eş Başkanlar muhtarlarla bir araya geldi

Yenişehir Belediyesi Eş Başkanları Ülkü Baytaş ve Selim Kurbanoğlu muhtarlarla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

A+A-

Yenişehir Belediyesi Eş Başkanları Ülkü Baytaş ve Selim Kurbanoğlu 2017 Mali Yılı bütçesini oluşturma kapsamında muhtarlarla bir araya geldi.Eş Başkanlar muhtarların alt yapı ve üst yapıyla ilgili  sorun ve talepleri doğrultusunda,çalışma takvimi oluşturarak,çözüm yolları üretmeyi hedefliyor. 

Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Eş Başkan Ülkü ve Baytaş ve Selim Kurbanoğlu'nun  yanı sıra HDP-DBP Yenişehir İlçe Eş Başkanları ve çok sayıda mahalle muhtarı katıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Eş Başkan Ülkü Baytaş,zaman zaman tek tek görüştüğümüz muhtarlarımızla bugünde bir araya gelerek  2017 bütçemizi oluştururken muhtarlarımızın alt yapı ve üst yapıyla ilgili var olan eksikliklerini şimdiden tespit ederek,sorunlarını çözüme kavuşturmayı hedeflemekteyiz" dedi. 

Eş Başkan Baytaş şöyle devam etti:'Bazı durumlarda ulaşamadığımız yerlerde gelişen sorunları muhtarlar sayesinde haberdar olup önümüze bir çalışma programı koyuyoruz. Muhtarlar yerel yönetimler anlamında belediyenin idari çalışma anlamında ilk en önemli birimlerinden biridir.

Nihayetinde bu halkın iradesiyle seçilmiş muhtarlarımız ile belediyenin halktan aldığı güç aynıdır.Bilindiği üzere halkımız zor ve zahmetli bir süreçten geçmektedir.Bu zahmetli ve zor süreci böyle bir dayanışma ve birliktelikle ,yan yana durarak aşabileceğimiz bir durumdayız.Bu yüzden muhtarlarımızla bir araya gelerek  muhtariye hukuğuna da dayanarak yapabileceklerimizi tartışalım  istedik.Bu çalışmaya şimdiden emeğini katıp büyüten tüm muhtarlarımıza  teşekkür ediyoruz. 

Ardından konuşan Eş Başkan Kurbanoğlu'da muhtarlarımızla belirli aralıklarla yan yana gelerek sorun ve talepler doğrultusunda çalışma programlarımızı belirliyoruz.İstedik ki  bu yeni hizmet binamız içerisinde, muhtarlar için ayrılan odamızda  daha sık aralıklarla bir araya gelerek sorunlarımızı çözüme kavuşturmaktır. Belediyelerimiz açısından elbette eksikliklerimizin olduğunu kabul ediyoruz.Daha önce  kısıtlı imkanlarımız olmasına rağmen  çalışmalarımızı  yürütmeye devam ediyorduk.Ama kısıtlı imkanlar bizler için sorun değildir.Bizler için sorun olan halk iradesiyle seçilmiş olan muhtarların görevlerinden alınıp,atanmışların mahalleleri yönetme çabası içerisinde olmasıdır.Bizler bu atanmışlara rağmen halk için çalışmaya devam edeceğiz" dedi. 

Tüm süreçleri halkla birlikte paylaşarak sürdürüyoruz 

Kurbanoğlu yapımı devam eden ve planlama dahilinde olan belediye çalışmalarını ilçe muhtarlarıyla paylaşıp görüş,öneri beklentileri açığa çıkarmayı hedeflerini belirterek "yeni hizmet binamızın açılışını gerçekleştirerek,kentin en büyük yeşil alanlarından biri olan ve hizmet binamızın etrafını çevreleyen parkın yapımını tamamladık.Mahalle evlerimizin yapımını tamamlayarak,mahalle evlerimizin sayısını 40'a ulaştırdık.

Ayrıca İl Özel İdaresi'nin bitişiğinde 7 bin metrekare arsa üzerine inşa edilen,Makine İkmal ve Temizlik Şantiyemizi de önümüzdeki ay tamamlayacağız.Yine 2016 yılı içerisinde Kadın Yaşam ve Kültür çalışmalarının koordine edileceği yeni Kültür Merkezimizin de inşaatını Kasım ayında tamamlayıp,halkımızın hizmetine sunacağız.Halka dayalı  yaptığımız bu çalışmaları , açık, şeffaf ve demokratik bir  çalışma yöntemiyle tüm süreçleri halkla birlikte paylaşarak sürdürüyoruz" dedi. 

2 saat süren toplantı boyunca muhtarlar söz alarak mahalleleriyle ilgili sorunlarını dile getirdi.Eş Başkanlar ise muhtarların ilettiği sorunları  tek tek not aldı. 

HABERE YORUM KAT