1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkanlar Kışanak ve Anlı Adliyede
Eş Başkanlar Kışanak ve Anlı Adliyede

Eş Başkanlar Kışanak ve Anlı Adliyede

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, üç gün önce gözaltına alınan Sur Belediyesi Eş Başkanı Seyid Narin, Fatma Şık Barut, Silvan Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Bodakçı ve meclis üyelerinin savcılığa çıkarılması üzerine

A+A-

Eş Başkanların, adliye içinde ve dışında bekleyişi halkla birlikte sürerken, ifade alma işlemlerinin akşam saatlerine kadar sürmesi bekleniyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, üç gün önce gözaltına alınan Sur Belediyesi Eş Başkanı Seyid Narin, Fatma Şık Barut, Silvan Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Bodakçı ve meclis üyelerinin savcılığa çıkarılması üzerine eş başkanlara destek için Diyarbakır Adliyesi’ne gitti.

Eş Başkanların ve halkın Diyarbakır Adliyesi önündeki bekleyişi sürerken, Silvan Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Bodakçı’nın ifade işleminin iki saat sürdüğü, ardından ifade alma işlemine ara verildiği bildirildi.  Eş Başkanların savcılık işlemlerinin akşam geç saatlere kadar sürmesi bekleniyor.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler