1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkanlar karla mücadele çalışmalarını denetledi
Eş Başkanlar karla mücadele çalışmalarını denetledi

Eş Başkanlar karla mücadele çalışmalarını denetledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, iki gündür etkili olan kar yağışı sonrası alarma geçen yol ve çevre ekiplerinin çalışmalarını denetledi, ana arterlerdeki tuzlama ve kar küreme çalışmalarına destek verdi.

A+A-

Çalışmalarla kapalı köy yolunun kalmadığını bildiren Belediye, hava sıcaklıklarının bu geceden itibaren daha da düşeceğini belirterek, vatandaşları ve sürücüleri dikkatli olmaya çağırdı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, iki gündür etkili olan kar yağışı sonrası alarma geçen Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ile Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı’nın çalışmalarını denetledi. Çalışanlardan kent merkezindeki ve kırsal ilçelerdeki durum hakkında bilgi alan Eş Başkanlar, kentin caddelerini dolaşarak, çalışmaları denetlediler, kar küreme ve tuzlama çalışmalarına destek verdiler.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, yol ekiplerinin 17 ilçede ve kent merkezinde toplam 265 personel ve 75 iş makinesiyle karla mücadele ettiği, çevre ekiplerinin ise 200 personelle kaldırımlarda kar küreme çalışması yaptığı belirtildi.

Çalışmalar sürüyor, kapalı köy yolu yok

Açıklamada, çalışmalar neticesinde kırsal ilçelerde kapalı köy yolu bulunmadığı, kar yağışından en çok etkilenen Kulp ve Çınar’da çalışmaların sürdüğü kaydedildi. Karla Mücadele Ekiplerinin akşam ve gece saatlerinde donmaya karşı tuzlama yaptığının belirtildiği açıklamada, öncelikle cadde, bulvar, hastane ve okul yollarının donmaya karşı tuzlandığı kaydedildi. Olası kazalara karşı kaldırımlarda da kar küreme çalışmaları yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, 20 ekipten oluşan 200 personelin ana arterlerin kaldırımlarında kar kürediği ifade edildi.

Hava sıcaklığı daha da düşecek uyarısı

Açıklamada, meteoroloji verileri paylaşılarak, hava sıcaklığının bugün ve yarın gece -18’e kadar ineceği belirtildi. Vatandaşlar ve sürücülere “tedbirli olun” çağrısının yapıldığı açıklamada, dondurucu soğukların ardından kar yağışının önümüzdeki pazartesi günü yeniden başlayacağı kaydedildi.

 

HABERE YORUM KAT