1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkanlar kabristanları ziyaret etti
Eş Başkanlar kabristanları ziyaret etti

Eş Başkanlar kabristanları ziyaret etti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı, Kurban Bayramı arifesinde Yeniköy Mezarlığı’na giderek, özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenlerin kabristanlarına karanfil bıraktı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı, Kurban Bayramı arifesinde Yeniköy Mezarlığı’nı ziyaret etti.

Eş Başkanlara, HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca, Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın, DBP il ve ilçe yöneticileri, MEYA-DER yöneticileri ile belediye meclis üyeleri de eşlik etti.

Eş Başkan Kışanak ve Anlı, vekiller ve parti yöneticileri, özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenlerin mezarlarını ziyaret ederek, ailelerinin bayramını kutladı. Mezarlık ziyaretinde bulunan ailelerle bir süre sohbet eden Kışanak, vekiller ve parti yöneticileri, daha sonra Dört Ayaklı Minare önünde katledilen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi ile trafik kazası sonucu yaşamını yitiren DTP Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Cihan Deniz ve Hüsnü Ablay’ın mezarlarını ziyaret ederek karanfil bıraktı.

HABERE YORUM KAT