1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkanlar gece boyunca hastanelerdeydi
Eş Başkanlar gece boyunca hastanelerdeydi

Eş Başkanlar gece boyunca hastanelerdeydi

Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, Diyarbakır'da İstasyon Meydanı'nda HDP’nin düzenlediği miting sırasında meydana gelen patlama sonucunda yaralanan 300’ün üzerindeki yaralıyı hastanelerde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğind

A+A-

Eş Başkanlar, bu sabahtan itibaren ise patlamada yakınlarını yitiren ailelere taziyede bulundular ve hastanelerdeki yaralıları ziyaret etmeye devam ettiler.

Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, Diyarbakır'da İstasyon Meydanı'nda HDP’nin düzenlediği Büyük İnsanlık Mitingi sırasında meydana gelen patlama sonucunda yaralanan 300’ün üzerindeki yaralıyı hastanelerde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundular. Eş Başkanlar, patlamada yaşamını bitiren Ramazan Yıldız ile Necati Kurul’un otopsi için hastane bahçesinde bekleyen ailesinin de yanına giderek acılarını paylaştılar.

Gece boyunca hastanelerdeki yaralılar ziyaret edilerek, bilgi alındı

Kentteki tüm resmi ve özel hastanelerde bulunan yaralılara geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, durumları hakkında hastane başhekimlerinden bilgi alan Eş Başkanlar, bu bilgileri hastane bahçesinde bekleyişlerini sürdüren yaralıların yakınlarıyla paylaştılar.

Taziyede bulunuldu

Gece boyunca sürdürülen ziyaretlere, sabahın erken saatlerinden itibaren devam eden Eş Başkanlar, bugünde Ramazan Yıldız ve Necati Kurul için kurulan taziyeleri ziyaret ederek, başsağlığı dilediler. Dün gece yapılan ziyaretlere, HDP Diyarbakır Milletvekili adayları Çağlar Demirel, Nursel Aydoğan ve Ziya Pir’de katıldı. 

HABERE YORUM KAT