1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş başkanlar esnafın sorunlarını dinledi
Eş başkanlar esnafın sorunlarını dinledi

Eş başkanlar esnafın sorunlarını dinledi

Kayapınar Belediyesi ile Dicle Kent Mahalle Meclisi tarafından düzenlenen esnaf toplantıda Diyarbakır Büyükşehir ve Kayapınar belediye eş başkanları Dicle Kent esnafının sorunlarını dinledi.

A+A-
Dicle Kent Mahalle Meclisi'nde gerçekleşen toplantıya DBP Diyarbakır İl Eş Başkanı Hafiza İpek, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Gülten Kışanak, Kayapınar Belediye Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın ve çok sayıda esnaf katıldı.
 
Esnaf toplantısında ilk olarak söz alan DBP Diyarbakır İl Eş Başkanı Hafize İpek, belediyelerin Diyarbakır'daki yerel esnafın güçlenmesi için daha çok çaba göstereceğini belirti. İpek,” Belediyelerimiz kentin daha yaşanabilir bir kent olması için büyük bir çaba göstermekte. Ancak merkezi hükümetin yaklaşımı ve kısıtlı imkânlar daha iyi hizmet etmemizi önüne geçiyor. Tüm bunların yanında eksikliklerimiz bulunmakta ve bu konuda daha çok çaba içinde olacağız “ şeklinde konuştu.
 
Birlikte bu kentti yaşanabilir hale getireceğiz
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Gülten Kışanak kentin yaşanabilinir olması için herkese görev düştüğünü belirterek, “ Esnafımızın sorunlarının çözümü için ortak bir çalışma yürüteceğiz. Ancak özellikle kaldırım işgali bu kentin büyük bir sorun. Esnafımızın bu konuda daha çok duyarlılık göstermesini bekliyoruz “ dedi.
 
Kayapınar Belediye Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın ise yaptığı konuşmada,”  Şengal ve Rojava'da yaşanan gelişmelerle ortaya çıkan insanlık sorunu karşısında halkımızın ve esnafımızın göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı öncelikle teşekkür ediyoruz. Göreve geldiğimiz süre içinde hizmet anlamında eksikliklerimizin var, sorunları çok iyi biliyoruz ve çözümü konusunda çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız “ dedi. Toplantı esnafın sorunlarını aktarması ve çözüm konularının tartışmasıyla sone erdi.
 

HABERE YORUM KAT