1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş başkanlar esnafı dolaşarak yardım topladılar
Eş başkanlar esnafı dolaşarak yardım topladılar

Eş başkanlar esnafı dolaşarak yardım topladılar

Diyarbakır Rojava komisyonu tarafından başlatılan yeni yardım kampanyası çalışmaları kapsamında Kayapınar eş belediye başkanları esnaf ziyareti yaptı.

A+A-
Eş başkanlar esnaf ziyaretinde yeni kampanyayla ilgili bilgilendirme yaptı, yardım topladı.
Diyarbakır Rojava ve Şengal komisyonu tarafından yeni başlatılan 'Kapını aç, aşını paylaş' yardım kampanyası çalışmaları kapsamında Kayapınar Belediye Eş Başkanları Mehmet Ali Aydın, Fatma Arşimet, BDP ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve mahalle meclisleri yöneticileri esnaf ziyareti yaptılar.
 
Huzurevleri Mahallesi esnafını ziyaret eden eş başkanlar yeni kampanyayla ilgili esnafı bildiri dağıttı ve kampanyanın önemini anlatılar.
 
Diyarbakır'a yirmi bini aşkın kişinin göç ettiğini belirten Eş Belediye Başkanı Mehmet Ali Aydın, “ Özellikle çocuk maması ve kuru gıda acil ihtiyaçlardır. Halkımız bu konuda çok duyarlı her kes elinden gelen yardımı yapmaya çalışıyor. Bu zorluğu halkımızın desteğiyle aşacağız “ dedi. Eş Başkan Fatma Arşimet ise, kampanyaya deneniyle duyarlılık nedeniyle esnafa teşekkür etti. Eş başkanlar esnaf ziyareti sırasında esnaftan yardım topladılar. Birçok esnaf ziyaret sırasında hazırladıkları yardım paketlerini başkanlara teslim ettiler.
 

HABERE YORUM KAT