1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkanlar emekçileri ziyaret ederek,bayramlaştı
Eş Başkanlar emekçileri ziyaret ederek,bayramlaştı

Eş Başkanlar emekçileri ziyaret ederek,bayramlaştı

Yenişehir Belediyesi Eş Başkanları Ülkü Baytaş ve Selim Kurbanoğlu Makine İkmal ve Temizlik Şantiyesinde çalışan emekçileri ziyaret ederek, geçmiş bayramlarını kutladı.

A+A-

Yenişehir Belediyesi Eş Başkanları Ülkü Baytaş ,Selim Kurbanoğlu beraberindeki Eş Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleriyle birlikte Yenişehir Belediyesi Makine İkmal ve Temizlik Şantiyesinde çalışan emekçileri ziyaret ederek,bayramlaştı. 

Eş Başkanlar,emekçilerle tek tek bayramlaşıp,bayram şekeri ikram etti.Bayramlaşma ziyaretinin ardından konuşan Eş Başkan Ülkü Baytaş,"Bilindiği üzere bayrama layık bir dönem geçmiyor.Maalesef bu bayramda  da haksızlık ve  zulmün alabildiğince devam ettiği ,bayramı savaş bayramına dönüştürmeye çalışan bir zihniyetle karşı karşıyayız.Her şeye rağmen bu halkın öz değerleri olan bayramların ,birleştirme ve bütünleştirme  ruhu devam ediyor. Bizde o ruh vesilesiyle siz emekçilerle bir araya gelelim istedik" dedi. 

Yaşanan  sürecin zahmetli ve zor bir süreç olduğuna değinen Eş Başkan Baytaş, "Bu sürecin  zahmetli ve zor bir dönem olmasının yanı sıra,birbirimize inanarak, güvenerek ve yan yana durarak aşabileceğimiz bir dönemdir.Bu birlik ve beraberliği en  çok emek sarf eden, emek üreten insanlar bilir.Dolayısıyla hem sizin bu ruhunuzla birleşmek hem de yeniden bir araya gelerek bu zor ve zahmetli dönemleri gerçek bir bayrama dönüştürmek vesilesiyle geçmiş bayramınızı kutluyorum" dedi. 

Ardından konuşan Eş Başkan Kurbanoğlu'da" Bayramları çocuk sevinciyle kutlamak isterdik.Fakat halkımız üzerinde uygulanmak istenen zulüm karşısında bayramında bir anlamı kalmıyor.Ancak halkımızın birlik,beraberlik ve dayanışması sonucu üstesinden geleceğine inanıyoruz" dedi. 

DBP'li Belediyelere yönelik  kayyım atamalarına ilişkinde konuşan Kurbanoğlu "Belediyelerimize gözümüz gibi bakıyoruz ve bakmaya devam ediyoruz. Bizler seçilmişler olarak  burada olsak ta olmasak ta belediyelerimiz halkın iradeleridir.Belediyelerimiz olmadığı zaman bile halkımız mücadelesine devam ediyordu. İnanıyoruz ki halkımız ve belediyemiz bu mücadelesiyle ve hizmetleriyle her şeyin üstesinden gelecektir."şeklinde konuştu. 

HABERE YORUM KAT