1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkanlar devam eden çalışmaları denetledi
Eş Başkanlar devam eden çalışmaları denetledi

Eş Başkanlar devam eden çalışmaları denetledi

Yenişehir Belediyesi Eş Başkanları Ülkü Baytaş ,Selim Kurbanoğlu ve meclis üyeleri yapımı devam eden Yenişehir Belediyesi Kadın Yaşam ve Kültür Merkezi ile Temizlik ve Makine İkmal Şantiyeleri'ni yerinde denetledi.

A+A-

Yenişehir Belediyesi Eş Başkanları Ülkü Baytaş ve Selim Kurbanoğlu  2016 yılı içerisinde yapımları  tamamlanması planlanan bir dizi çalışmaları denetledi.

İlk olarak Şehitlik Mahallesi'nde Kasım ayı sonunda hizmete açılması beklenen içerisinde kadın, ,sosyal  ve kültürel çalışmaların yapılacağı tiyatro salonu ve  atölyelerin yanı sıra cep sineması,kütüphanenin de bulunacağı   Kadın Yaşam ve Kültür Merkezi'ni denetledi.                                                                                                              

Eş Başkanlar  gerçekleştirilen denetim  sırasında burada çalışanlarla sohbet ederek,eksikliklerin tamamlanması ve çalışmaların hızlandırılmasını istedi. 

Ardından Seyrantepe'de yapımı devam eden halkın ihtiyaçlarına  daha hızlı cevap verebilmek ve kaliteli hizmet üretmek amacıyla,yedi dönümlük arazi üzerine inşa edilen Temizlik ve Makine İkmal Şantiyesi'ne giden Eş Başkanlar burada da incelemelerde bulunarak çalışmaların seyri hakkında Park Bahçe ve Fen İşleri'nden sorumlu Başkan Yardımcısı Şefik Türk'ten bilgi aldı.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Yardımcısı Şefik Türk, 4 milyon liraya  mal olan Kadın Yaşam ve Kültür Merkezi içerisinde kadın ve kültür çalışmalarının yapılacağı sinema,tiyatro ve kütüphane salonlarını barındırıyor.Aynı zamanda kadınların çeşitli alanlarda yapacağı çalışmaları  organize edeceği atölyelerinde bulunduğunu belirten Türk,  merkezin 3 ay içerisinde tamamlanarak ,halkın hizmetine sunmayı planladıklarını  belirtti. 

Temizlik ve Makine İkmal Şantiyesi hakkında da bilgi veren Türk, Belediyenin yapmış olduğu 2016 yılı yatırımlarından birisinin de  Temizlik ve Makine İkmal Şantiyesi olduğunu belirterek "Bütün araç filolarının bakım ve onarımının yapılacağı,çalışan personelin rahat bir şekilde dinlenebileceği  dinlenme odalarının olduğu bir mekanı kazandırıyoruz.İçerisinde bulunan yeşil alanı ve havuzuyla adeta bir sosyal tesis görünümündeki şantiye binasının iki ay gibi kısa bir zaman içerisinde yapımını tamamlamayı hedefliyoruz" dedi. 

HABERE YORUM KAT