1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkandan kabristanlara ziyaret
Eş Başkandan kabristanlara ziyaret

Eş Başkandan kabristanlara ziyaret

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, Ramazan Bayramı arifesinde Yeniköy Mezarlığı’na giderek, özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenlerin kabristanlarına karanfil bıraktı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, Ramazan Bayramı arifesinde Yeniköy Mezarlığı’nı ziyaret etti. Eş Başkan Kışanak’a,HDP Diyarbakır milletvekilleri Nursel Aydoğan, Feleknas Uca, HDP ve DBP il eş başkanları, MEYA-DER yöneticileri, ilçe belediye eş başkanları, belediye meclis üyeleri de eşlik etti.

Eş Başkan Kışanak, vekiller ve parti yöneticileri, özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenlerin mezarlarını ziyaret ederek, saygı duruşunda bulundu, kabristanlarına karanfil bıraktı. Mezarlık ziyaretinde bulunan ailelerle bir süre sohbet eden Kışanak, vekiller ve parti yöneticileri, daha sonra Dört Ayaklı Minare önünde katledilen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi ile trafik kazası sonucu yaşamını yitiren DTP Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Cihan Deniz ve Hüsnü Ablay’ın mezarlarını ziyaret ederek karanfil bıraktı.

HABERE YORUM KAT