1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkan Kışanak Yaz Kampı’nda çocuklarla buluştu
Eş Başkan Kışanak Yaz Kampı’nda çocuklarla buluştu

Eş Başkan Kışanak Yaz Kampı’nda çocuklarla buluştu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından bu yıl on birincisi düzenlenen Çocuk Yaz Kampı’nı ziyaret eden Eş Başkan Gültan Kışanak, çocuklarla halay çekerek ilk kamp ateşini yaktı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün, tatil yapma imkanı bulunmayan, zorunlu göç mağduru veya risk altındaki 9-14 yaş grubundaki çocuklara yönelik 14 Haziran’da başlattığı 11. Çocuk Yaz Kampı, Elazığ’ın Gezin beldesinde devam ediyor.

28 Ağustos’a kadar sürecek Çocuk Yaz Kampı’nın ilk grubunda, 85’i Mardin’in Nusaybin ilçesinden, 15’i de Diyarbakır’ın Sur ilçesinden olmak üzere 100 çocuk yer alıyor. Çocuklar kampta, eğitmenler eşliğinde satranç, akıl oyunları, resim, akran eğitimi, el becerileri, müzik ve halk oyunları atölyeleri ile basketbol, voleybol, futbol, langırt, bisiklet, masa tenisi ve masa hokeyi gibi spor etkinliklerden yararlanarak zamanlarını geçiriyor.

Çocuklarla yakından ilgilendi 

Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak da bu hafta başlayan Çocuk Yaz Kampı’nı ziyaret ederek, çocuklarla buluştu. Çocuklarla birlikte halay çeken, penguen dansına katılan Eş Başkan Kışanak, ilk kamp ateşini çocuklarla beraber tutuşturdu, çocuklarla yakından ilgilenerek, sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi, ardından kamp sorumlularından kampın durumuna ilişkin bilgi aldı.

HABERE YORUM KAT