1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Eş Başkan Dinar yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi
Eş Başkan Dinar yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi

Eş Başkan Dinar yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi

Kulp Belediyesi Eş Başkanı Metin DİNAR Ağıllı,Elmalı ve Karpuzlu mahalleleri ile mahallelere bağlı sokakları ziyaret ederek devam eden yol çalışmalarını yerinde inceledi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Kulp Belediyesinin ortaklaşa sürdürdüğü 2016 yol yapım programı kapsamında yapımı devam eden Elmalı grup yolu (6,7 km), Elmalı mahallesine bağlı Aşağı Elmalı sokak(1,2 km),Yukarı Elmalı sokak (1,8 km),Karpuzlu mahallesine bağlı Soğanlı sokak (3,6 km)alt temel yol çalışmalarını yerinde inceleyen eş başkan DİNAR daha sonra mahalle sakinleriyle bir araya gelip öneri ve taleplerini dinledi.

Daha sonra Ağıllı mahallesine geçerek mahalle sakinleriyle bir araya geldi.Yol önerilerini dile getiren mahalle sakinlerini dinleyen eş başkan DİNAR konu ile ilgili düşüncelerini şu şekilde dile getirdi.

DİNAR “Ağıllı mahallesine ait yolun reglajı en kısa sürede yapılacaktır.Mahallenize ait yolu 2017 yol yapım programına alıp alt yapısıyla birlikte yapacağız.Ayrıca Ağıllı mahallesi ile Çağlayan mahallerini birbirine bağlayan yeni bir yolu daha 2017 programımıza alıp yapacağız.İlçemizin Engebeli ve sarp bir coğrafyaya sahip olması çalışma olanaklarımızı etkiliyor olsa da bu durum iş yapmamıza engel olamaz.Bizler halkımıza hizmet etmek için geldik ve geliş amacımızın inancıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
    
Kulp Belediyesinin çalışmalarından ve Kulp Belediyesi Eş Başkanı Metin DİNAR’ın ziyaretinden  duydukları memnuniyetlerini dile getiren mahalle sakinleri teşekkürlerini ilettiler. 

HABERE YORUM KAT