1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkan DİNAR Yaylacıları ziyaret etti
Eş Başkan DİNAR Yaylacıları ziyaret etti

Eş Başkan DİNAR Yaylacıları ziyaret etti

Kulp Belediyesi Eş Başkanı Metin DİNAR yaylaya çıkan vatandaşları ziyaret ederek,öneri ve taleplerini dinledi.

A+A-

Eş Başkan DİNAR yaylaya çıkan vatandaşları ziyaret etme programı kapsamında Şen,Kozmê ve Darbi yaylalarına çıkan vatandaşları ziyaret edip yaylacılarla sohbet etti.

Yaylaya çıkan vatandaşlar çatışmalı sürecin güvenlik kaygısı oluşturduğunu ve bunun dışında herhangi bir sıkıntılarının olmadığını dile getirdiler.Hayvancılık ve arıcılık dışında başka bir gelir kaynağının olmadığını,ikamet ettikleri köylerin yaz mevsiminin sıcak ve kurak geçmesinden dolayı yaylaya çıkmaktan başka çarelerinin olmadığını belirtiler.Yaylacıları dinleyen Eş Başkan DİNAR konuşmalarını şöyle sürdürdü.

DİNAR “Yaşanan çatışmalı süreç herkes için kaygı vericidir.Bir an önce sağduyu olgusu hakim olup bu kaygı verici süreç yerini huzura bırakmalıdır.Bu topraklar acının ve hüznün diyarı olmaktan kurtulup,Barışın ve huzurun diyarı olmalıdır.Bütün dualarımız ve çabalarımız bu yöndedir.Şartlar ne olursa olsun biz her daim sizlerin yanında olduk olmayada devam edeceğiz” dedi.

Yaylada yaşayan vatandaşlar Eş Başkan DİNAR’ın ziyaretinde dolayı memnuniyetlerini dile getirerek teşekkürlerini ilettiler.

HABERE YORUM KAT