1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkan Anlı yaşlılarla buluştu
Eş Başkan Anlı yaşlılarla buluştu

Eş Başkan Anlı yaşlılarla buluştu

Eş Başkan Fırat Anlı, Dünya Yaşlılar Haftası nedeniyle Mala Dîlberen Mezin tarafından organize edilen yemekte yaşlılarla buluştu.

A+A-

Yaşlılarla birlikte yemek yiyen, sohbet eden Anlı, her gün gencecik çocukların rahmete uğurlandığına dikkat çekerek, artık kimsenin ölmesini istemediklerini ifade etti. “Allah sizi başımızdan eksik etmesin” diyen yaşlılara, “Allah sizi de bizim başımızdan eksik etmesin” diyerek cevap veren Anlı, barış ve eşitlik istedi.

 

Yaşlı nüfusun her geçen gün artması üzerine Mala Dîlberen Mezin’i kurarak, yaşlıların hizmetlere daha kolay ulaşmalarını hedefleyen, bakımları, sağlıkları ve sosyal yaşamları için hizmet üreten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Dünya Yaşlılar Haftası vesilesiyle yaşlılarla yemekte buluştu.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Mala Dîlberen Mezin, Dünya Yaşlılar Haftası nedeniyle koca çınarlara Hevsel Sosyal Tesisleri’nde yemek verdi. Yemeğe, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Genel Sekreter Yardımcısı Rojda Balkaş Akyüz, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı, Belediye Meclis Üyesi Zahit Çiftkuran ve yaşlılar katıldı.  Barış dileklerinin sık sık dile getirildiği yemekte, "Allah sizi başımızdan eksik etmesin” diyen yaşlılara, “Allah sizi de bizim başımızdan eksik etmesin” diyerek cevap veren Eş Başkan Anlı, yaşlılarla bir süre sohbet etti. 

Anlı: Kimsenin parmağının kanamasını istemiyoruz

Ardından kısa bir konuşma yapan Eş Başkan Fırat Anlı, halk olarak yıllarca büyük acılar çektiklerini, bu acıların devam ettiğini söyledi. Barış ve eşitlik istediklerini dile getiren Anlı, “Bugün sadece Diyarbakır Lice'de değil, Cizre'de, Şırnak'ta Gever'de, Batman'da, Mardin'de, Batman’da ve Bingöl'de halkımız dört bir yanda alevler içinde yanıyor.  Her gün bir yastayız, bir cenaze törenindeyiz, gencecik çocuklarımızı rahmete uğurluyoruz. Buna rağmen annelerimiz bize kardeşlik yolunu gösteriyorlar. Her gün annelerimiz kamera ve mikrofonlara barış mesajı veriyorlar. Biz tek gencimizin parmağının kanamasını istemiyoruz, kimse ölmesin diyoruz. İnşallah sizin şefkatli yüreğiniz gibi Türk annelerinin yüreği de şefkate gelir, Türkiye'deki kanaat önderleri sizin yüreğinizin sesini duyar ve cevapsız bırakmazlar. İnşallah bu karanlık günler biter. Güzel ve mutlu günler gelir.  Bize dualarınızı esirgemeyin.” dedi.

 

On Gözlü Köprü’yü gezdiler 

Yemeğin, konuşmaların ve sohbetin ardından Hevsel Sosyal Tesisleri ile tarihi On Gözlü Köprü’yü gezen yaşlılar, daha sonra belediyenin sağladığı servislerle evlerine ulaştırıldılar.  

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler