1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkan Anlı Tahran’da
Eş Başkan Anlı Tahran’da

Eş Başkan Anlı Tahran’da

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Asya Belediye Başkanları Forumu (AMF) Yönetim Kurulu tarafından düzenlenen “Asya Kentlerinde Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım, Kentsel Turizmin Kültür ve Ekonomisi” konulu toplantıya katılmak üzere İran

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Asya Belediye Başkanları Forumu (Amf) Yönetim Kurulu tarafından düzenlenen “Asya Kentlerinde Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım, Kentsel Turizmin Kültür ve Ekonomisi” konulu toplantıya katılmak üzere İran’ın başkenti Tahran’a gitti.


Bugün Tahran’da başlayacak toplantı, AMF Genel Sekreteri’nin açılış konuşmasıyla başlayacak, özgün temalı çalışma gruplarının toplanmasıyla devam edecek.


Çalışma gruplarının sabahki ilk oturumda, “Asya Kentlerinde Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım: Toplu Taşıma ve Trafik” ile “Kentsel Turizmin Kültür ve Ekonomisi: Kentsel Turizmin Kültür ve Ekonomisi” konuları ele alınacak, Tahran’daki toplu taşıma sistemleri, kültür ve kentsel turizme ilişkin sunum yapılacak, ardından diğer kentlerin deneyimi paylaşılarak, değerlendirmelerde bulunulacak.


Öğleden sonra yapılacak ikinci oturumda ise teknik ziyaretler gerçekleştirilecek, daha sonra “Ana Ulaşım ve Trafik Projeleri: BRT Network, Sadr Tünel Kontrol Merkezi, Metro Hattı Kontrol Merkezi, Kentsel Turizm Projelerinin Ana Kültür ve Ekonomi Alanları” irdelenecek.


Toplantının ikinci gününde özgün bilimsel ve eğitici atölyeler düzenlenecek. Bu kapsamda, “Ulaşım ve Trafik Yönetimi Atölyesi: Sürdürülebilir Kentsel Ulaşımının Önündeki Zorluklar: Sosyal, Ekonomik ve Çevresel” konusu etrafında tartışmalar yürütülecek, ardından “Kültür ve Kentsel Turizm Atölyesi” oluşturularak kültür ve kentsel turizm konusunda tartışmalara devam edilecek.


Toplantılar Qazvin’de devam edecek


Toplantının üçüncü günü ise Qazvin’e gidilerek, tartışmalar bu kentte sürdürülecek. Qazvin Toplantıları, AMF Genel Sekreteri, Qazvin Belediye Başkanı ve Qazvin Valisi’nin açılış konuşmasıyla başlayacak. “Qazvin’de Ulaşım ve Trafik” konulu sinevizyon gösterimiyle devam edecek toplantılarda, “Transport ve Trafik”, “Kentsel Turizmin Kültürü ve Ekonomisi” konuları ele alınacakb Toplantılar şehir turu ve Qazvin’in turistik yerlerine yapılacak ziyaretle son bulacak.
 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler