1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkan Anlı Lüksemburg Başbakanı'yla görüştü
Eş Başkan Anlı Lüksemburg Başbakanı'yla görüştü

Eş Başkan Anlı Lüksemburg Başbakanı'yla görüştü

Avrupa Sosyalist Yerel ve Bölgesel Yönetimler Birliği Toplantısı’na katılmak üzere Lüksemburg’a giden Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Lüksemburg Başbakanı Xavier Bettel ile görüştü.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Avrupa Sosyalist Yerel ve Bölgesel Yönetimler Birliği Toplantısı’na katılmak ve çeşitli görüşmeler yapmak üzere Lüksemburg’a gitti.

Eş Başkan Anlı, ziyaretin birinci gününde Lüksemburg Başbakanı Xavier Bettel, Başbakan Yardımcısı Etienne Schneider ve Parlamento Başkanı Mars Di Bartolomeo ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Marc Angel ile görüştü. Görüşmelerde, Diyarbakır’da ve bölgedeki diğer kentlerdeki son durum, Türkiye’deki genel durum, çatışma sürecinin kentler, insanlar ve belediye hizmetlerine etkileri ve göç konuları gündeme geldi.

Görüşmelerden sonra Parlamento Başkanı Mars Di Bartolomeo, parlamento binası ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Di Bartolomeo, bağımsız komünler şeklinde örgütlenen yerel yönetim anlayışlarının ülke demokrasileri için son derece önemli olduğunu belirterek, herkesin hem yönetime hem de yasamaya katılabilmesinin yasal güvence altında olduğunu, bunun farklı görüşlere sahip gruplar arasında uyumlu bir yaşam ortamı oluşturulmasında hayati olduğunu kaydetti. 

Anlı birliğin genel kurul toplantısına katılacak

Eş Başkan Anlı’nın programı yarın gerçekleştirilecek Avrupa Sosyalist Yerel ve Bölgesel Yönetimler Birliği Genel Kurul Toplantısı ve çalıştaylarla devam edecek.

HABERE YORUM KAT