1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eş Başkan Anlı asfalt ve yeni yol çalışmalarını denetledi
Eş Başkan Anlı asfalt ve yeni yol çalışmalarını denetledi

Eş Başkan Anlı asfalt ve yeni yol çalışmalarını denetledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, asfalt ve yeni yol çalışmalarını sahada denetleyerek, sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı,  Genel Sekreter Zülküf Karatekin ve Yol Yapım Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Turan Kapan’la birlikte yol ve asfalt çalışmalarını sahada denetledi.

Denetim çalışmalarına merkez Yenişehir ilçesindeki Ali Emiri Caddesi’nden başlayıp Mezopotamya Bulvarı’nda sona erdiren Anlı, asfaltlamadan kaldırımlara, yeni yol çalışmalarından söz konusu çalışmalarda yaşanan sıkıntılara kadar birçok noktada incelemede bulundu.

Ali Emiri Caddesi’nde başlayan inceleme turunda çalışmalar hakkında bilgi alan ve cadde üzerindeki esnafları ziyaret eden Eş Başkan Anlı, daha sonra Üçkuyu TOKİ bölgesine geçerek 11 binton asfaltın serildiği caddelerde incelemede bulundu.

50 metre genişliğinde 1,5 kilometre uzunluğundaki Mircembelli Bulvarı’ndaki çalışmaları, asfaltlama çalışmasının devam ettiği Hilar Caddesi'ndeki (3. Sokak) asfaltlama çalışmaları ile  Pasur ve Piran (6. ve 2. Sokak) Caddesi’nin asfaltını denetleyen Anlı, 44 derece sıcağın altında çalışmalarını büyük bir özveriyle sürdüren işçilerle de sohbet etti.

Laleş ve Mezopotamya Bulvarı’nı inceledi

Asfalt ve açılan yeni yollar hakkında ilgililerden bilgi alan Anlı, merkez Kayapınar ilçesindeki Mastfıroş yolunu Batı Çevre Yoluna bağlayan uzunluğu 1110 metre, genişliği ise 30 metre olan Laleş Bulvarı ile Şanlıurfa Karayolu’nu Elazığ Karayolu’na bağlayan uzunluğu 5565 metre, genişliği ise 50 metre olan Mezopotamya Bulvarı’nı inceledi.

HABERE YORUM KAT