1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Eş Başkan Akyol Akay İdil’de incelemelerde bulundu
Eş Başkan Akyol Akay İdil’de incelemelerde bulundu

Eş Başkan Akyol Akay İdil’de incelemelerde bulundu

İdil'de 44 gün süren sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol Akay ve HDP’li milletvekilleri ilçeye giderek, incelemelerde bulundu.

A+A-

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol Akay, BDP eski Milletvekili Aysel Tuğluk, HDP milletvekilleri Ferhat Encü, Behçet Yıldırım, Gülser Yıldırım ve Saadet Becerikli, Siirt Belediyesi eş başkanları, Batman Belediyesi eş başkanları ile ilçe belediye eş başkanlarından oluşan heyet Şırnak'ın İdil ilçesinde 44 gün süren sokağa çıkma yasağının kaldırılmasından sonra ilçeye giderek incelemelerde bulundu. Heyet, çatışmaların yoğun olarak yaşandığı Turgut Özal ve Yeni mahallede incelemelerde bulunduktan sonra çatışmalardan kaynaklı kullanılamaz hale getirilen İdil Belediye binası önünde basın açıklaması yaptı. 

Açıklamanın ardında Akyol Akay, 1991’de Hizbullah tarafından katledilen  Mihail (Mixail)  Bayru’nun eşinin yaşamını yitirmesinden dolayı aileyi ziyaret ederek, taziye dileklerini iletti. 


Ardında Akyol Akay, çatışmalar sırasında hasar gören kilise ve tarihi yerlerde incelemelerde bulundu. Ayrıca Akyol Akay, ilçenin sembolü olan ve tamamıyla yıkılan tarihi çeşmede de incelemelerde bulundu. 
Akyol Akay ve beraberindekiler yaptıkları incelemeler ve görüşmelerin ardında ilçeden ayrıldı. 

HABERE YORUM KAT