1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Eş Başkan Akyol Akay 8 Mart etkinliğine katıldı
Eş Başkan Akyol Akay 8 Mart etkinliğine katıldı

Eş Başkan Akyol Akay 8 Mart etkinliğine katıldı

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol Akay Saraçoğlu Mahallesi’nde düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine katıldı.

A+A-

KJA Mardin bileşenleri ve Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı öncülüğünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla merkez Artuklu ilçesi Saraçoğlu Mahallesi’nde etkinlik düzenledi.

Etkinliğe, Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Februniye Akyol Akay, Artuklu Belediyesi Eş Başkanı Sevinç Bozan ile çok sayıda kadın katıldı. “Bi rihê Zîlan, Bêrîtan û Sêvê 8’ê Adarê pîroz be” pankartının asıldığı etkinliğe, kadınlar yerel kıyafetler ile katılım sağladı. Kadın Politikaları Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve içinde çeşitli hediyelerin bulunduğu çantalar etkinliğe katılan kadınlara dağıtıldı. 


Etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Akyol Akay, zorlu bir süreçten geçtiklerini belirterek, kadın bedeni üzerinden, yıpratılmaya çalışıldıklarını söyledi. Kadın mücadelesinin teşhir zihniyeti ile hiçbir zaman yıpratılamayacağının altını çizen Akyol Akay, “Onların teşhir ettikleri bedenlerle bizim mücadelemizi bitirmezler. Aksine mücadelemizi yükseltir. O bedenler bizim onurumuzdur. Yaşatılanlar asla bizi yıldırmamalı. Kadınlar olarak her zaman alanları doldurmalıyız” dedi. 

Akyol Akay’ın ardında Artuklu Belediyesi Eş Başkanı Sevinç Bozan’da bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardında etkinlik Kızıltepe Şehit Ali Temel Kültür Merkezi’ne bağlı ‘Koma Jinen Erbane’ grubunun müzik dinletisi ile son buldu. 

HABERE YORUM KAT