1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Erzincan'da ırkçılık bir kez daha hortladı
Erzincan'da ırkçılık bir kez daha hortladı

Erzincan'da ırkçılık bir kez daha hortladı

DİYARİNSESİ.ORG - Bugün Erzincan'da oynanan karşılaşmada ırkçılık bir kez daha kirli yüzünü gösterdi.

A+A-
LANET OLSUN IRKÇILIĞA
 
Erzincan Refahiye ile Diyarbakırspor arasında oynanan karşılaşmada ev sahibi ekibin taraftarı ve bu çirkin olaya seyirci kalan Vali ve Kaymakam sporun ruhuna gölge düşmesine neden oldular.
 
VALİ'DE SEYİRCİ KALDI
 
Diyarbakır takımlarına karşı yıllardır yapılan ırkçılık bu defa Erzincan'da bir kez daha hortladı. 1-1 biten Refahiyespor-Diyarbakırspor maçında atılan ırkçı tezahüratlara Erzincan Valisi sessiz kalırken, Refahiye Kaymakamı da yaşananlara adeta çanak tuttu.
 
Maça gelen Diyarbakırsporlu taraftarlar maç öncesinde insanlık dersi verirken, Refahiyesporlu taraftarlar maçın ikinci yarısında işi çığrığından çıkardı. Diyarbakırspor yedek kulübesine yönelik galiz küfürler eden Erzincan ekibinin taraftarları "PKK dışarı" başta olmak üzere ırkçı ve provokatif sloganlar attı. Sağduyulu ve olgun bir duruş sergileyen Diyarbakırsporlu taraftarlar,"Diyarbakırlı medenidir küfür etmez,ırkçılık yapmaz" diye karşılık vererek insanlık dersi verdi. Bu sırada fenalaşan Diyarbakırsporlu bir taraftar dakikalarca acılar içinde kıvranarak ambulans bekledi. Yetkililerin kasıtlı olarak yaptığı düşünülen olay taraftarların büyük tepkisini çekti. Doruğa çıkan tepkilerden sonra gelen ambulansla hastaneye kaldırılan taraftar tedavi altına alındı. Genç taraftarın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
 
"BU NASIL BİR KAYMAKAM"
Bir büyük saygısızlık ve ayrımcılık olayı da protokol tribününde yaşandı. Diyarbakırspor Futbol Yatırımları A.Ş Başkanı İhsan Yapıcı oturduğu koltuktan Refahiye Kaymakamının talimatıyla kaldırılarak büyük saygısızlığa imza atıldı. Bu utanca tepki gösteren Diyarbakırsporlu yöneticiler tribünü terk etti. Refahiyesporlu taraftarlar maçtan sonra da yabancı maddelerle Diyarbakırspor yede kulübesine saldırarak ırkçı sloganlar attı. Diyarbakırspor kafilesi ve taraftarlar yoğun güvenlik önlemleri altında Diyarbakır'a doğru yola çıktı.

HABERE YORUM KAT