1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ertelenen DEM-GENÇ kongresi 13 Aralık'ta yapılacak
Ertelenen DEM-GENÇ kongresi 13 Aralık'ta yapılacak

Ertelenen DEM-GENÇ kongresi 13 Aralık'ta yapılacak

Demokratik Gençlik Dernekleri Federasyonu'nun (DEM-GENÇ) 28 Kasım günü yapılması planlanan, ancak Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin aynı gün katledilmesi üzerine iptal edilen kongresinin 13 Aralık'ta yapılacağı duyuruldu.

A+A-

DEM-GENÇ Kongre Komisyonu, Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin katledilmesinden sonra iptal ettiği 1. Olağan Kongre'lerine ilişkin basın toplantısı düzenledi. DBP Diyarbakır İl Örgütü binasında düzenlenen toplantıda DEM-GENÇ adına açıklama yapan Evin Yağmur, ertelenen kongrelerini 13 Aralık Pazar günü saat 09.00'da Kayapınar Spor Salonu'nda gerçekleştireceklerini açıkladı.
 
Yağmur, kongrelerinin bölgenin yoğun saldırıların olduğu bir döneme denk geldiğini ancak kongreyi direniş ruhuyla yapacaklarını söyledi. Yağmur, "DEM-GENÇ olarak Bakurê Kurdistan'da gençlik öncülüğünde Kürt halkının geliştirdiği özyönetim ilanlarını, Rojava, Şengal, Hol ve son olarak Efrin'deki başarıları selamladıklarını" da söyledi.
 
Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin faillerinin hala bulunamadığını da dikkat çeken Yağmur, faillerin ortada olmasına rağmen katliamı meşrulaştırmaya çalışıldığını ifade etti. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler